Ewakuacja w Warszawie. Bomba na budowie metra

Ewakuacja w Warszawie. Bomba na budowie metra Źródło: pikio.pl

TVN podał niepokojące informacje z budowy warszawskiego metra. W trakcie prac na Bródnie odkryto stary, poniemiecki pocisk z czasów drugiej wojny światowej. Służby zarządziły ewakuację pracujących na budowie, a także mieszkańców.

TVN przekazał informacje płynące prosto z budowy warszawskiego metra. Koparka, która drążyła tunel kolei podziemnej na Bródnie, natknęła się na pocisk z czasów hitlerowskiej okupacji stolicy. Saperzy działający na miejscu zdarzenia zarządzili ewakuację wszystkich robotników, a także mieszkańców okolicznych kamienic.

TVN podaje informacje prosto z Warszawy. Pocisk znaleziony na miejscu budowy metra

O zaistniałym zdarzeniu jako pierwsza poinformowała policja, która o godzinie 11 dostała zgłoszenie z ulicy Bazyliańskiej 7 na Bródnie. Okazało się, że pod ziemią tkwi stary niewybuch, który stwarza zagrożenie dla robotników obecnych na budowie, ale także mieszkańców pobliskich kamienic.

- Podczas prac na budowie metra ujawniony został jeden pocisk. Znajduje się w dziesięciometrowym dole. Na miejsce zostali wezwani saperzy - informuje Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji.

Sprawa została skomentowana także przez wykonawcę robót na terenie budowy linii metra.

 - Operator koparki natknął się na metalowy obiekt, który okazał się niewybuchem. Doszło do tego w miejscu, gdzie wykonywaliśmy ściany szczelinowe - mówi Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Drugie znalezisko w ciągu tygodnia

Do podobnego znaleziska doszło w zeszłym tygodniu i tak jak w tym przypadku, chodziło o pocisk lotniczy z czasów II Wojny Światowej.

- Niewybuch jest już po wstępnych oględzinach policji. Stwierdzono, że jest to ten sam rodzaj pocisku lotniczego, co poprzednio, ale dużo lepiej zachowany - dodaje Sawicki.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Na miejsce przebyli saperzy, a policja pomogła im w ewakuacji budynków w okolicy znaleziska. Ewakuowano szkołę przy ulicy świętego Hieronima, a także mieszkańców ulicy Bazyliańskiej, Rembielińskiej 21A, 23 oraz wszystkich mieszkających w pierwszej klatce pod numerem 19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

Źródło: TVN Warszawa 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News