TVN przekazał radosne informacje, już nie tylko pacjent 0. Coraz więcej Polaków wyleczonych z koronawirusa

TVN przekazał radosne informacje, już nie tylko pacjent 0. Coraz więcej Polaków wyleczonych z koronawirusa Źródło: fshoq.com CC BY 4.0

TVN przekazał niesamowicie radosne informacje, które każdego podniosą na duchu. Gdy codziennie dowiadujemy się o ponad setce chorych czy też o kolejnych zgonach, dostaliśmy wieści o wyleczonych z koronawirusa.

TVN w najświeższym wydaniu "Faktów" podał informacje o osobach, które zdołały pokonać koronawirusa. Te dobre wieści na pewno pocieszą wielu, szczególnie tych, którzy przechodzą kwarantannę.

"Fakty" TVN: do domów wróciło dziś 6 wyleczonych pacjentów

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje kilka raportów o kolejnych osobach zakażonych. W tym momencie mamy już 1163 osoby ze zdiagnozowaną chorobą COVID-19, w tym 14 zgonów. Tylko dziś do statystyk dołączyło 112 chorych, jednak nie zgadza się to z tym, co podaje TVN - w "Faktach" usłyszeliśmy o przyroście ponad 130 przypadków dzisiejszego dnia.

TVN w wieczornych "Faktach" podaje jednak bardzo dobre informacje - według tego, co powiedziano na wizji, tylko dzisiejszego dnia 6 osób zostało uznane za wyzdrowiałe i mogły wrócić do rodziny. Wiadomo, że łódzki szpital opuściły 2 młode kobiety oraz 33-letni mężczyzna, który na oddziale zakaźnym spędził aż 2 tygodnie. Testy tej trójki dwukrotnie wykazały wynik negatywny - nie są już chorzy na COVID-19. Szpitale opuścili kolejni pacjenci: to pojedyncze osoby z placówek we Wrocławiu, Kędzierzynie-Koźlu oraz Cieszynie.

Nie tylko "Fakty" TVN przekazują dobre wiadomości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nareszcie mam do przekazania bardzo dobrą wiadomość! Mamy dwie osoby, które wyzdrowiały! To kobieta i mężczyzna, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie - poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. Kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z pododdziałem hepatologicznym w Łańcucie potwierdza te informacje - 2 zakażonych było w wieku ok. 60 lat, chorobę znosili bardzo łagodnie. Leczono ich objawowo, nie przyczynowo: podano antybiotyki na zapalenie płuc. Mogli opuścić szpital według informacji portalu Nowiny24. Z kolei Radio Lublin poinformowało wczoraj, że wyleczono 5 osób z województwa lubelskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Joanna Koroniewska w szczerych słowach oceniła Katarzynę Dowbor jako teściową. Kiedy je usłyszy będzie nie powstrzyma łez

2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Nie ma jednak informacji, czy osoby, które wyzdrowiały, mogą zainfekować się po raz drugi. Badania chińskich naukowców na małpach wykazały, że jest to teoretycznie możliwe, jednak drugie zachorowanie może być nawet niezauważalne - jedynie lekko podwyższona temperatura. Jak zareagują ludzie, nie wiadomo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  2. Kuriozalna wypowiedź mistrzyni olimpijskiej. Epidemia to "kara od Boga za obrażanie Rosji"
  3. Wyleczyli 19 z 20 pacjentów w ciężkim stanie. Wszystkim podano kluczową substancję
  4. Chory na koronawirusa tata 3 dzieci nagrał w szpitalu osobisty filmik. Każdy powinien usłyszeć jego słowa
  5. Niewiarygodne, kim z wykształcenia jest Kinga Rusin. Mało kto się decyduje na podobny zawód, mogła nigdy nie znaleźć pracy
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika

Źródło: TVN, Nowiny24, Radio Lublin

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News