TVN przekazuje pilny alert IMGW. Zima zaatakuje w najgorszy sposób, sytuacja w drugi dzień świąt będzie bardzo niebezpieczna

TVN przekazuje pilny alert IMGW. Zima zaatakuje w najgorszy sposób, sytuacja w drugi dzień świąt będzie bardzo niebezpieczna Źródło: screen/ventusky

TVN przekazał kolejne informacje od IMGW. Prognoza pogody na najbliższe dni nie zapowiada się najlepiej, wygląda bowiem na to, że w końcu nadejdzie prawdziwa zima. Niebezpiecznie będzie już w drugi dzień świąt.

TVN podał niepokojące informacje na temat pogody na najbliższe dni. Okazuje się, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał komunikaty, które ostrzegają przed poważnym zagrożeniem. W kolejnych dniach wcale nie będzie lepiej.

TVN przekazuje informacje od IMGW

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia dotyczą województwa śląskiego i małopolskiego - w każdym z nich zagrożone są poszczególne powiaty. Na Śląsku objęty zagrożeniem jest powiat żywiecki i cieszyński, natomiast w Małopolsce powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki, i gorlicki. Komunikaty dotyczą oblodzenia na drogach, które może być wyjątkowo groźne dla kierowców. Dlatego zaleca się szczególną ostrożność za kierownicą. Alarm trwa od środy 21:00 do 09:00 w czwartek.

Drugiego dnia świąt można spodziewać się opadów deszczu, aczkolwiek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie padał deszcz ze śniegiem. Z kolei w rejonach górskich można oczekiwać samego śniegu. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, bo 6 stopni Celsjusza, ale reszta kraju może spodziewać się temperatur na poziomie 3 stopni.

Po świętach szykują się opady śniegu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W piątek będzie można spodziewać się opadów śniegu, więc również szczególnie powinni uważać kierowcy. Temperatura w Polsce będzie oscylować w okolicach zera, choć na Dolnym Śląsku można spodziewać się nawet czterech stopni Celsjusza. W sobotę można spodziewać się spadku temperatur do ujemnego poziomu. Śnieg będzie padał także w centrum kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono całą prawdę o mężu Danuty Holeckiej. Dziennikarka wolałaby, żeby nikt się o tym nie dowiedział
2. Nagła śmierć w święta w rodzinie królewskiej. Miał zaledwie 47 lat

W niedzielę śnieg ma padać tylko na Podkarpaciu. Można spodziewać się ujemnych temperatur, choć na Dolnym Śląsku będzie wyjątkowo ciepło, bo przewidywana temperatura to 3 stopnie Celsjusza. Przy tym wiatr nie będzie mocny. W przyszłym tygodniu można spodziewać się jeszcze minimalnego ocieplenia z umiarkowanym wiatrem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

 

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News