TVN wypadek nie żyje
Unsplash Zoran Kokanovic
Joanna Szwalikowska - 25 Listopada 2020

Autobus roztrzaskał się po zderzeniu z ciężarówką. Zginęło ponad 40 osób, tragiczne informacje z zagranicy

TVN przekazał tragiczne informacje ze świata. W brazylijskim stanie Sao Paulo około godziny 7 rano czasu lokalnego doszło do tragicznego wypadku. Autobus zderzył się z ciężarówką, w wyniku czego śmierć poniosło ponad 40 osób. Żandarmeria wojskowa przekazała informację o tym, że wiele osób jest rannych.

TVN poinformował o tragicznym wypadku, jaki miał miejsce w Brazylii w stanie Sao Paulo na autostradzie pomiędzy miastem Taguai a Taquarituba. Około 350 kilometrów na zachód od Sao Paulo i w pobliżu granicy ze stanem Parana. Jak wynika z dotychczasowych informacji, autobus prawdopodobnie próbował wyprzedzić inny pojazd, po czym doszło do tragicznego wypadku.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

TVN poinformował o tragicznym wypadku w Brazylii. Ponad 40 osób nie żyje

Jak informowali dziennikarze, oprócz kierowcy w autobusie miały znajdować się 52 osoby. Straż pożarna potwierdziła, że 37 osób miało zginąć jeszcze na miejscu zdarzenia. Kolejne trzy zmarły już w szpitalu.

Brazylisjki portal G1 informował z kolei, ze w szpitalu zmarły 4 osoby, co oznacza, że tragiczny wypadek pochłonął 41 istnień ludzkich. Do wypadku doszło w momencie, gdy autobus usiłował wyprzedzić inny pojazd. Niestety, uderzył wtedy w ciężarówkę, która nadjeżdżała z naprzeciwka.

- To bardzo smutny wypadek w stanie Sao Paulo, największy jaki mamy w tym roku pod względem ofiar śmiertelnych - powiedział porucznik Alexandre Guedes, rzecznik Żandarmerii Wojskowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Na miejscu trwały prace ratowników usiłujących ocalić wszystkie osoby, którym mogło udać się wyjść obronną ręką z tego tragicznego wypadku. Przeszukiwano wrak, aby sprawdzić, czy w środku nie zostali uwięzieni ludzie, wyjaśnił rzecznik stanowej policji drogowej w Sao Paulo.

Z pewnością przeprowadzone zostanie dochodzenie, które będzie miało na celu dokładne ustalenie, w jaki sposób doszło do zdarzenia. Według portalu G1 do wypadku miało dość po manewrze wyprzedzania wykonywanym przez kierowcę autobusu.

Ciężarówka, która wzięła udział w zdarzeniu, miała wjechać na znajdującą się w pobliżu posiadłość. Nie pojawiły się jednak żadne informacje dotyczące stanu zdrowia jej kierowcy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Ministerstwo Edukacji wprowadza zmiany, część uczniów wróci do szkół w najbliższy poniedziałek. Nagła wiadomość dla rodziców
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Piętrowym autobusem miało podróżować 52 pracowników firmy włókienniczej. Na początku media przekazywały informację o 22 ofiarach. Po kolejnych komunikatach policji okazało się jednak, że jest ich znacznie więcej. Liczba zmarłych wzrosła do 41. Pozostałych 11 rannych osób miało trafić do okolicznych szpitali.

Kapitan straży pożarnej Edson Winckler Filho twierdzi, iż niektóre ciała nadal mogą pozostawać uwięzione we wraku. Lokalne media informowały, iż droga w miejscu, w którym doszło do wypadku, jest bardzo kręta. Po zdarzeniu miała pozostawać zablokowana przez kolejnych kilka godzin.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Decyzja zapadła. Od poniedziałku część uczniów wróci do szkół
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Dostojna niczym górskie szczyty, królowa ciast - nasza ukochana karpatka. Znamy recepturę, dzięki której zawsze idealnie wyrasta
  7. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN, o2, Reuters, G1

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News