Co się dzieje? Polska nagle wprowadza specjalne procedury ws. wirusa 2019-nCoV

Co się dzieje? Polska nagle wprowadza specjalne procedury ws. wirusa 2019-nCoV Źródło: pikio.pl

TVN przekazuje wyjątkowo porażające informacje. Sytuacja z wirusem z każdym dniem staje się coraz bardziej poważna, a jak się teraz okazuje, jest naprawdę źle. Polska wprowadza specjalne procedury.

Doniesienia TVN są niepokojące. Media huczą od kolejnych wiadomości w sprawie wirusa 2019-nCoV, który odebrał życie kolejnym osobom. Szczególnie mieszkańcy Chin, ale i innych krajów, coraz bardziej drżą o swój los, który zdaje się stawać pod wielkim znakiem zapytania. Polski rząd nie mógł pozostać obojętny na niepokojącą sytuację. 

Wirus 2019-nCoV nie ustaje? Przerażające wieści TVN 

Jak możemy dowiedzieć się za pośrednictwem portalu TVN24.pl, prezydent Chin w sobotę zwołał spotkanie biura politycznego, gdzie dyskutowano na temat koronawirusa, a dokładniej 2019-nCoV. Amerykańskie służby dyplomatyczne przekazały, że ich pracownicy z miasta Wuhan wrócą do Stanów Zjednoczonych. Sytuacja związana z wirusem staje się coraz bardziej poważna i tym samym sieje coraz większe przerażenie. 

Jak dodano, dotychczas wystąpienie 2019-nCoV stwierdzono w jedenastu krajach poza Chinami, a co gorsza, na skutek zakażenia zmarło już 41 osób, a łącznie ponad 1400 jest zarażonych. Na domiar złego, w piątek na terenie Francji stwierdzono już aż trzy zakażenia koronawirusem, będące jednocześnie pierwszymi przypadkami tego wirusa w Europie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polska nagle wprowadza specjalne procedury 

Dla portalu Fakt, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar wyjaśnił, że Polska wprowadziła już specjalne procedury dotyczące wirusa panujące na lotniskach. Zdradził, że załoga została przygotowana do wykrycia osoby potencjalnie zakażonej, choć jednocześnie uspokoił, że w naszym kraju nie występuje zbyt poważne zagrożenie epidemią. 

Dzisiaj grzeje: 1. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach
2. Media obiegła nagła smutna wiadomość. Nie żyje Ryszard Żółtaniecki

- Personel pokładowy jest poinformowany o trybie alarmowym, aby w miarę możliwości wyłapywać wszystkich podejrzanych o zakażenie. W Polsce mogą się zdarzyć przypadki zarażenia koronawirusem. Natomiast nie ma powodów do paniki. Są tu dwie możliwości, albo nie wiemy czegoś o tym wirusie, o czym wiedzą Chińczycy, a na razie nie informują; albo w związki z tym, że 18 lat temu Chiny były bardzo ostro krytykowane za lekceważenie zagrożeń, teraz chcą pokazać światu, jak sprawnym są państwem, jak błyskawicznie potrafią podjąć radykalne kroki - oświadczył rzecznik GIS, Jan Bondar. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyciekły skandaliczne zdjęcia ze szpitala. Tak przebiega ciężka hospitalizacja Pawła Królikowskiego?
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Dagmara nie mogła dłużej go ukrywać. Zrujnował jej całe życie, w końcu się przyznała
  4. Ferdek z Kiepskich wyjawił straszną prawdę nt. serialu. Nigdy wcześniej nikt nie wiedział co się tam działo
  5. Oryginalny przepis na ciasto do pierogów z 1920 roku. Zupełnie inny smak i jakość, palce lizać

Źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News