TVN podaje prognozę alarmów pogodowych IMGW. Dotyczy 7 województw, będzie źle

TVN podaje prognozę alarmów pogodowych IMGW. Dotyczy 7 województw, będzie źle Źródło: .

TVN przekazuje ostrzeżenia dotyczące złych warunków pogodowych. IMGW informuje, gdzie w Polsce w nadchodzących dniach można spodziewać się utrudnień wynikających z przymrozków, opadów oraz silnego wiatru. Aż siedem województw jest zagrożonych.

TVN informuje - pogoda w najbliższych dniach będzie stwarzać niebezpieczeństwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował alert, który został przekazany dalej przez żółto-niebieską stację. Pojawiły się ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż siedmiu województw. Dotyczą między innymi marznących opadów, które mogą znacznie utrudniać poruszanie się na trasie oraz wydłużać drogę hamowania. W poniedziałek będzie niewiele lepiej - wtedy w niektórych miejscach kraju mają pojawić się gęste mgły ograniczające widoczność.

Prognoza TVN na najbliższe dni

Alerty dotyczące marznących opadów, które mogą wkrótce spowodować śliską nawierzchnię na drogach, zostały wydane dla siedmiu województw. To województwa: lubelskie, mazowieckie z wyłączeniem powiatów żuromińskiego, sierpeckiego, płockiego, Płocka, gostynińskiego, sochaczewskiego, żyrardowskiego, grójeckiego, białobrzeskiego, przysuskiego, radomskiego, Radomia, szydłowieckiego, zwoleńskiego oraz lipskiego, województwo podlaskie w powiatach kolneńskim, łomżyńskim, Łomża, zambrowskim, białostockim, Białystok, wysokomazowieckim, bielskim, hajnowskim i siemiatyckim, świętokrzyskie w powiatach starachowickim, ostrowieckim, opatowskim i sandomierskim oraz podkarpackie w Tarnobrzegu, tarnobrzeskim, stalowowolskim, niżańskim, leżajskim, przeworskim, jarosławskim, lubaczowskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na wyżej wspomnianych terenach wystąpią opady marznącego deszczu lub mżawki, które przy obecnych temperaturach mogą spowodować gołoledź. Ostrzeżenia wchodzą w życie o godzinie 20-tej w województwach podkarpackim i świętokrzyskim oraz o 22-ej w pozostałych województwach. Będą ważne do 10-tej w poniedziałek.

W poniedziałek też obowiązują ostrzeżenia

Pojawiła się również prognoza na poniedziałek. Wtedy też mają obowiązywać zagrożenia. W województwach mazowieckim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim i podkarpackim należy spodziewać się marznących opadów i w związku z tym prowadzić dużo ostrożniej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. Bardzo niepokojące doniesienia po upadku Piotra Żyły. Kibice zadrżeli gdy zobaczyli jego twarz (zdjęcie)

Do tego dla województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego przewidywane są gęste mgły, które mogą ograniczać widoczność do 200 metrów. To kolejna uwaga dla kierowców - piesi w takich warunkach mogą być dużo trudniejsi do zauważenia nawet mimo odblasków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "Mam talent". Uczestnik upokorzył Chylińską, zemściła się skandalicznie, aż się w nim zagotowało
  2. Po porodzie była pewna, że podmienili jej dziecko w szpitalu. 30 lat później odkryła straszne fakty
  3. Mąż wrócił wcześniej, zobaczył żonę w łóżku, spojrzał kto śpi obok i skamieniał. Widok, którego nie przewidział
  4. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  5. Masz jeszcze tylko 6 dni! Potem 300 zł PRZEPADNIE na dobre

źródło: tvn meteo

Następny artykuł