TVN przekazuje właśnie widzom naglące wiadomości IMGW o zagrożeniu pogodowym w połowie Polski. Nie jest dobrze

TVN przekazuje właśnie widzom naglące wiadomości IMGW o zagrożeniu pogodowym w połowie Polski. Nie jest dobrze Źródło: screen/ventusky

TVN przekazało informacje od IMGW o zagrożeniu pogodowym w połowie kraju. Najbliższe dni pod względem pogody zapowiadają się okropnie. Pogoda nie będzie łaskawa.

TVN ostrzega, że w najbliższych dniach będzie wyjątkowo łatwo o wypadek. Wszystko przez zapowiadane zagrożenie pogodowe na najbliższe dni. Stacja przekazała prognozy IMGW, mogą być ostrzeżenia dla połowy kraju.

TVN przekazuje informacje od IGMW o zagrożeniu pogodowym

W Polsce zanotowano znaczny spadek temperatur, słupki rtęci zaczęły wskazywać wartości w okolicach zera. Oznacza to coraz większą szansę na opady śniegu lub deszczu, który zaraz zamarznie, powodując oblodzenie nawierzchni, która może być zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Na niedzielę IMGW przewiduje mroźne opady dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Lokalnie może wystąpić zjawisko gołoledzi, co powinno szczególnie zaalarmować kierowców. W poniedziałek z kolei powinni uważać mieszkający na terenie Warmii i Mazur, Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny. We wtorek zagrożone mają być tylko województwo warmińsko-mazurskie oraz podlaskie.

Na trudne warunki pogodowe trzeba się odpowiednio przygotować

Jeśli będziemy prowadzić auto w te zimne dni, powinniśmy uważać nie tylko na oblodzenie, ale również na niskie temperatury. Zanim auto się rozgrzeje, zwykle mija trochę czasu, dlatego warto już do samochodu wsiąść ciepło ubranym. Szczególnie przydadzą się rękawiczki, dzięki którym łatwiej będzie złapać zimną kierownicę.

>>Zobacz rękawiczki damskie z dodatkiem kaszmiru i wełny z Lidla w atrakcyjnej cenie<<

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uważać powinni nie tylko kierowcy, ale i piesi. Ryzyko poślizgu nie dotyczy tylko dróg, ale również chodników, na których łatwo będzie o upadek czy złamanie. Ponadto oblodzenie sprawia, że możemy być wręcz pewni, że będzie zimno. Wypada już teraz zaopatrzyć się w szalik na zimę.

>>Zobacz szal damski z Lidla - tanio<<

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Warto również zadbać o najmłodszych, których organizmy nie są tak odporne, jak dorosłych. Na pewno sprawimy dziecku większą radość, jeśli zaopatrzymy je w czapkę ze wzorem świątecznym.

>>Zobacz czapki dziecięce z motywem świątecznym w Lidlu za grosze<<

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

Źródło: TVN

Następny artykuł