Z kont klientów zniknęły wszystkie pieniądze. TVN poinformował o ogromnej awarii w dużym banku w Polsce

Z kont klientów zniknęły wszystkie pieniądze. TVN poinformował o ogromnej awarii w dużym banku w Polsce Źródło: .

TVN przekazał niepokojące informacje o poważnej awarii systemu w jednym z dużych banków. Z kont klientów tajemniczo znikały pieniądze. Placówka nie zauważyła problemu, o nieprawidłowościach poinformowali przerażeni klienci.

TVN poinformował o awarii systemu, która miała miejsce w popularnym banku. Z kont Polaków zaczęły nagle znikać pieniądze. Przerażeni klienci długo czekali na reakcję banku, w końcu zaczęli masowo atakować placówkę na Facebooku. Dopiero wtedy doczekali się wyjaśnień.

TVN przekazał informacje o awarii w banku

Stacja TVN poinformowała o nieprawidłowościach w działaniu systemu w Idea banku. Placówka w końcu wystosowała oficjalne stanowisko w sprawie awarii, w wyniku której z kont klientów masowo znikały pieniądze

- Wszyscy klienci otrzymali zwrot nieprawidłowo pobranych środków poprzez odpowiednią korektę na należących do nich rachunkach - zapewniono w przesłanym  stacji TVN komunikacie.

W wyniku awarii wszystkie transakcje księgowane były podwójnie, co spowodowało niekontrolowany odpływ gotówki z kont klientów banku. Jedna z nich poinformowała stację TVN o nieprawidłowościach i nieprofesjonalnym zachowaniu banku.

- Wczoraj, na skutek zaksięgowanych zdublowanych kwot transakcji, wyzerowano mi konto, a dziś dostałam SMS-a o debecie na koncie w wysokości 80 zł z wezwaniem do natychmiastowego uregulowania! Ze strony banku nie wystosowano żadnego oficjalnego stanowiska, zaczęli reagować jedynie na Facebooku, kiedy w komentarzach wściekli klienci zaczęli umieszczać komentarze o wyzerowanych kontach. To są rachunki firmowe, dziś upływa termin płatności VAT i PIT - klienci nie mają możliwości uregulowania swoich zobowiązań. Opieszałość banku jest skandaliczna  - napisała w wiadomości do stacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN otrzymał informację od oburzonej klientki banku

Idea Bank w oficjalnym komunikacie przeprosił klientów za niedogodności i przekazał informację o pełnym przywróceniu sprawności systemu.

- Przepraszamy klientów za wszystkie niedogodności, w tym za automatyczną wysyłkę SMS-ów o rzekomym przekroczeniu salda na kartach płatniczych. Wszyscy klienci otrzymali zwrot nieprawidłowo pobranych środków poprzez odpowiednią korektę na należących do nich rachunkach - można przeczytać w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latka trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

Placówka poinformowała również, że w najbliższym czasie pracownicy zajmą się korektą wszystkich błędów, które postały w czasie awarii. 

- W najbliższych dniach bank będzie dokonywał korekt skutków błędnych księgowań, np. bezpodstawnie naliczonych odsetek, czy kosztów prowizji od błędnie zaksięgowanych transakcji - zapowiedzieli przedstawiciele Idea Bank.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

źródło: TVN 24 bis

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News