17 osób nie żyje, blisko 500 zagrożonych. Niepokojące doniesienia TVN

17 osób nie żyje, blisko 500 zagrożonych. Niepokojące doniesienia TVN Źródło: Unsplash/Daan Stevens

TVN poinformował o wyjątkowo niepokojących doniesieniach. Zagrożenie jest realne, nie żyje już 17 osób, a ponad 500 jest w stanie zagrożenia życia. Jest się czego obawiać.

TVN przekazał informacje z zagranicy, na temat groźnej choroby, która zaczęła rozprzestrzeniać się po całym świecie. Koronawirus został wykryty w Chinach, ale już teraz odnotowuje się kolejne przypadki jego wykrycia poza granicami państwa środka. Wiele osób obawia się o swoje zdrowie.

TVN ostrzega przed śmiercionośnym zagrożeniem

Z powodu koronawirusa zmarło już 17 osób, a liczba chorych wzrosła do 540. Odkryto go z początku w prowincji Wuhan, ale z czasem zaczęto odkrywać nowe miejsca jego występowania. Prezydent Meksyku informował w środę, że na północy jego kraju odkryto zarażonego. Ponadto przypadki zachorowań odnotowano w innych azjatyckich krajach: w Japonii, Tajlandii, Tajwanie i Korei Północnej.

Według chińskich władz sytuacja jest pod kontrolą. Jednak zaznaczono, że nie udało się ustalić, jak rozprzestrzenia się wirus. Do zakażenia doszło niedługo przed chińskim nowym rokiem, dlatego obecnie w państwie środka znajduje się wielu turystów. Jeśli zarażą się wirusem, mogą później "przywieźć" go do swojego ojczystego kraju.

Światowa organizacja zdrowia zorganizowała nadzwyczajne spotkanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ze względu na zarażenia koronawirusem, zwołano spotkanie światowej organizacji zdrowia (WHO). Według naukowców najprawdopodobniej źródłem choroby są zwierzęta, a wirus przeniósł się na ludzi. W trakcie spotkania ustalono również, że do szpitali i placówek medycznych na całym świecie zostaną wysłane instrukcje, jak obchodzić się z chorymi i jak uniknąć epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
2. 
Ważna wiadomość dla Polaków. Premier właśnie wprowadził stan alarmowy pierwszego i drugiego stopnia dla całego kraju

Objawy zarażenia koronawirusem to gorączka, kaszel, spłycony oddech i trudności z oddychaniem. Aby uniknąć zakażenia, lekarze zalecają dobrze gotować produkty pochodzenia zwierzęcego. Ponadto należy unikać kontaktu z osobami, które wyglądają na chore na grypę, bądź przeziębienia. Powinniśmy również uważać przy kontaktach ze zwierzętami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kaufland wprowadza na swoje półki zaskakujący produkt. W Polsce to prawdziwa rzadkość
  3. Fatalne wiadomości, nie żyje Sebastian Furtak. Rodzina błaga o pomoc
  4. Dramatyczny wypadek szkolnego autobusu. Nie żyją dzieci
  5. Kupiła rasowego szczeniaka. Gdy lekarz go zbadał aż zaniemówił, odkrył wstrząsającą prawdę o hodowcy

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News