Mieszkańcy polskiej miejscowości stracili z kont wszystkie pieniądze. Pilne ostrzeżenie policji w TVN

Mieszkańcy polskiej miejscowości stracili z kont wszystkie pieniądze. Pilne ostrzeżenie policji w TVN Źródło: Pixabay / StockSnap

TVN przekazał pilne ostrzeżenie od polskiej policji. Przez proste oszustwo, mieszkańcy jednej z polskich miejscowości stracili wszystkie pieniądze z kont bankowych.

TVN przekazał pilne ostrzeżenie od policji. Nowe oszustwo internetowe pozbawia ofiary wszystkich pieniędzy z kont bankowych. W ten sposób mieszkańcy polskiej miejscowości stracili oszczędności całego życia.

TVN ostrzega przed oszustami

Polska policja poinformowała o nowej formie oszustwa, która pojawiła się w internecie. Oszuści kuszą ofiary zakupami za 1 euro. Ryzyko jest ogromne, bo jeśli skusimy się na wyjątkową okazję, możemy stracić wszystkie oszczędności. 

47-latka z Puław zauważyła w sieci ofertę telefonu za 1 euro. Kliknęła w baner, by przenieść się na stronę sklepu. Została przekierowana do formularza złożonego z podstawowych danych osobowych oraz numeru karty bankowej. Przekonana, że dokonuje zakupu, wypełniła go, tym samym udostępniając oszustom informacje. Z jej konta zniknęły wszystkie pieniądze, a telefonu nigdy nie otrzymała.

TVN przekazał informację od polskiej policji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobna sytuacja spotkała kolejnego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyznę skusiła niska oferta podczas zakupu obuwia. Oprócz 1 euro, z jego konta zniknęło blisko 2 tysiące złotych. Jak ustaliła policja, przestępcy wyprowadzili pieniądze z banku za pomocą 4 przelewów w ciągu 2 dni. Firmy znajdujące się w danych do przelewów nie istnieją, a konta bankowe, na które zostały przelane pieniądze, natychmiast opróżniono.

Funkcjonariusze zalecają zachowywać wyjątkową czujność przy zakupach w sieci, gdyż nowy sposób oszustwa jest coraz popularniejszy wśród przestępców. Zwracają uwagę również, że oferty są przez oszustów specjalnie konstruowane i można je odróżnić od prawdziwych promocji, jeśli tylko dobrze się im przyjrzymy. Fałszywe promocje często zawierają historię wcześniejszych klientów, napisane w taki sposób, by wzbudzić ufność u ofiary. Są również skonstruowane tak, by potencjalny klient miał poczucie wyjątkowości i uciekającej sprzed nosa okazji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagrano jakie rzeczy opiekunka żłobka robi dzieciom. Gdy rodzice zobaczyli film, byli przerażeni i wściekli
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

- Z tego powodu przed dokonaniem transakcji finansowej zawsze powinniśmy sprawdzić certyfikat bezpieczeństwa strony www, na której się znajdujemy, aby upewnić się, że nie jest podrobiona. Przede wszystkim jednak nie należy wierzyć w wyjątkowe okazje i nierealnie niskie ceny - instruuje policja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna German przeżyła prawdziwy dramat. Przez długi czas żyła w "niewoli": "Widziałam tylko ścianę i drzewo"
  2. Sałatka zrobiona według tej receptury znika ze stołu w kilka chwil. Połączenie niepozornych składników daje wyśmienity efekt
  3. 2-letni chłopiec zaginął. Po kilku latach poszukiwań w końcu spojrzeli za kredens i odkryli porażającą prawdę
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News