TVN pilnie ostrzega wszystkich Polaków. Niebawem się zacznie

TVN pilnie ostrzega wszystkich Polaków. Niebawem się zacznie Źródło: pikio.pl

TVN przekazał informacje o pilnych alertach ostrzegawczych wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Już za kilka godzin może być wyjątkowo niebezpiecznie.

TVN poinformował o zagrożeniu - stacja przekazała wiadomości o pilnym alercie pogodowym wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści przestrzegają, że  już za kilka godzin sytuacja może być wyjątkowo niebezpieczna niemal w całej Polsce.

TVN przekazał pilne ostrzeżenie pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował pilne alerty pogodowe pierwszego stopnia dla mieszkańców niemal całego kraju. Specjaliści przewidują, że w najbliższych godzinach na terenie Polski mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem oraz silny wiatr.

Ostrzeżeniami pierwszego stopnia przed burzami z gradem objęte są województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, lubuskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz mazowieckie. Na tych terenach alerty obowiązują do późnych godzin wieczornych i nocnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Specjaliści prognozują w tych rejonach wystąpienie burz z opadami deszczu, dochodzącymi miejscami do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 40 l/mkw. Miejscowo wiatr powieje z prędkością nawet do 90 kilometrów na godzinę, a w niektórych rejonach możliwy jest grad.

TVN Meteo ostrzega przez burzami z gradem

IMGW zaznacza, że na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce oraz na terenie zachodnich powiatów. woj. łódzkiego stopień alarmów może zostać podniesiony. Przewiduje się, że w tych rejonach Polski niebezpieczne zjawiska przybiorą na sile w godzinach popołudniowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Śmierć przyszła nieubłaganie, nie żyje zasłużony Polak

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz Pająk

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najniższe w skali, jednak nie należy go ignorować. Wydawane jest, kiedy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Na terenach objętych alertem należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Specjaliści zalecają mieszkańcom wyjątkową ostrożność oraz monitorowanie bieżących komunikatów pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera podczas fety mistrzowskiej Legii Warszawa. Nagle rozległy się ogłuszające gwizdy
  2. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  3. Ujawniono prawdę o pierwszej żonie Kurskiego. Wiele osób dowiedziało się dopiero po rozwodzie
  4. 700 polskich dzieci w niebezpieczeństwie. Napłynęła niepokojąca wiadomość, liczy się każda godzina
  5. Wiadomość najwyższej wagi z Ministerstwa Zdrowia. Polacy muszą zrobić jedną rzecz, inaczej mogą słono zapłacić
  6. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News