TVN ostrzeżenie Polacy prognoza pogody
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 19 Listopada 2020

TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach

TVN wydał pilne ostrzeżenia dla Polaków. W południowych regionach kraju pogoda może stanowić duże zagrożenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się na wydanie specjalnych alertów.

TVN ostrzega - w niektórych regionach Polski sytuacja pogodowa może stać się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnymi porywami wiatru. Ostrzeżeń może jednak jeszcze dzisiaj przybyć. 

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

TVN ostrzega Polaków - pogoda może zrobić się niebezpieczna

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi porywami wiatru w południowych regionach Polski. W tej części kraju pogoda może stanowić niebezpieczeństwo. Polacy powinni się przygotować. Istnieje możliwość, iż ostrzeżeń przybędzie, ponieważ wydano również prognozę zagrożeń. 

Alert pierwszego stopnia przed silnymi porywami wiatru obowiązuje w województwach: śląskim małopolskim oraz podkarpackim. W województwie śląskim będą to powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała oraz żywiecki. 

W województwie małopolskim alerty obowiązują w powiatach: suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, Nowym Sączu, a także gorlickim. Z kolei w województwie podkarpackim w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, sanockim, leskim oraz bieszczadzkim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Przewidywane jest wystąpienie silnego wiatru, którego średnia prędkość osiągnie od 30 do 50 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 km/h. Wiać będzie z kierunków południowych. Alerty pozostaną obowiązujące do godziny 17 w czwartek. 

Oprócz alertów, które już obowiązują, synoptycy wydali również prognozę zagrożeń. Jeszcze w czwartek kolejne ostrzeżenia mogą pojawić się dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego. 

Prognoza zagrożeń zgodnie z definicją Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest orientacyjną prognozą pogody. Służy ona wczesnemu informowaniu społeczeństwa o tym, iż możliwe jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. Groźny wypadek nowego chłopaka Haliny Mlynkowej. Na miejscu straż pożarna i policja

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia według definicji IMGW przewiduje wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk Meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia oraz życia. 

W warunkach narażenia na te czynności prowadzenie działalności jest niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień, a także opóźnień, które mogą być spowodowane utrudnieniami w ruchu drogowym. Zaleca się szczególną ostrożność, a także śledzenie komunikatów oraz rozwoju sytuacji pogodowej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Porażające wyznanie pielęgniarki. Obnażyła problemy, z którymi muszą się borykać każdego dnia
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością
  7. Mówił, że w tirze wiezie kapustę. Celnicy pobledli, gdy odkryli prawdę
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News