Śledczy badają telefon, laptop i osobiste rzeczy ojca Dawidka. Nowe informacje ws. poszukiwań w TVN

Śledczy badają telefon, laptop i osobiste rzeczy ojca Dawidka. Nowe informacje ws. poszukiwań w TVN Źródło: Pikio.pl

TVN informuje o najnowszych wynikach śledztwa ws. Dawidka. Rzeczy należące do taty dziecka tj. telefon i laptop zostaną dokładnie zbadane. Policjanci próbują odzyskać dane, które zawarte były w ich pamięci elektronicznej, ale póki co jest to bardzo trudne i nie wiadomo, czy funkcjonariuszom kiedykolwiek uda się odzyskać SMS-y, a także odtajnić nagrania z rozmów pomiędzy matką dziecka, a Pawłem Ż. Pojawiły się także nowe informacje ws. ojca Dawidka, które zaskoczyły funkcjonariuszy.

TVN poinformował o nowych, wstrząsających szczegółach związanych ze śledztwem. 5-letni Dawidek Żukowski zaginął w dniu, w którym jego tata popełnił samobójstwo. Co Paweł Ż. zrobił ze swoim synem? To od wielu dni próbuje ustalić policja, której zadanie jest bardzo utrudnione. Jak twierdzą eksperci - mężczyzna mógł zaplanować każdy szczegół swojego działania dnia 10 lipca.

TVN: Policja próbuje odzyskać dane, które znajdowały się na telefonie Pawła Ż.

Samobójca Paweł Ż., którego ciało odnalezione zostało w środę 10 lipca około godziny 21, prawdopodobnie zaplanował przed śmiercią każdy swój krok. Najwyraźniej zależało mu na tym, aby nikt nie dowiedział się, gdzie znajduje się dziecko. 5-latek poszukiwany jest od kilku dni przez służby, które pomimo używania najnowocześniejszych technologii, a także współpracy z ekspertami i wojskiem, nie są wstanie odnaleźć choćby śladu po chłopcu.

W tym momencie służby starają się odzyskać dane z telefonu Pawła Ż. Analitycy szukają poszlak także w pamięci innych urządzeń, m.in. w laptopie zmarłego.

 -  Telefon jest w istotny sposób zniszczony, ale pracują nad nim eksperci, by odtworzyć zawartość. Jest obecnie przedmiotem badań. Podobnie jak badane są inne nośniki elektroniczne, należące do Pawła Ż. - opowiada Wirtualnej Polsce anonimowy policjant .

Telefon był cały roztrzaskany. Policja musi jednak odczytać zawartość urządzenia

Kiedy policjanci odnaleźli telefon, który znajdował się przy ciele Pawła Ż. szybko zrozumieli, że odzyskanie danych z urządzenia będzie bardzo trudnym zadaniem. Telefon był w opłakanym stanie, co, jak uważają niektórzy, nie jest przypadkiem. Sądzą, że mężczyzna specjalnie rzucił się pod pociąg z urządzeniem, aby jego zawartość nie mogła zostać odczytana przez funkcjonariuszy oraz aby nie dotarła także od rodziny zmarłego.

 - Miał go cały czas przy sobie [telefon - przyp. red.]. Po tym, jak wysłał SMS-a do swojej żony, z informacją, że nigdy nie zobaczy syna, aparat został wyłączony. Miał go przy sobie jak wtargnął pod pociąg i odebrał sobie życie. Telefon się rozstrzaskał - mówi dalej anonimowy funkcjonariusz.

Policja przeszukuje pendrive'y Pawła Ż. Do funkcjonariuszy zgłaszają się także świadkowie

Policja pracuje na pełnych obrotach. Do funkcjonariuszy nieustannie zgłaszają się nowi świadkowie, którzy twierdzą, że mają nowe, wartościowe informacje, które mogą rzucić na sprawę nowe światło.

 - Aktualnie przesłuchiwani są świadkowie, którzy zgłaszają się do prokuratury i policji, twierdzą, że mają nowe informacje. One są cały czas weryfikowane - mówi rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński dla TVN 24.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przekazano na antenie TVN 24, analitycy są w posiadaniu także laptopa i pendrive'ów należących do Pawła Ż. Na niektórych z nich nie znajduje się nic, co mogłoby pomóc w sprawie. Inne natomiast cały czas badane są przez prokuraturę. Funkcjonariusze potrzebują tych danych, bo mogą nakierować policjantów na nowy trop.

 - Mogą przybliżyć jakieś motywy, możemy uzyskać informacje wskazujące na wcześniejszą aktywność i to, czy coś planował, czy to działanie chaotyczne. (...) Sprawca która działa chaotycznie z reguły pozostawia jakieś ślady - kontynuuje rzecznik prok. Łukasz Łapczyński.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Uwielbiana aktorka była katowana przez partnera. Po jednym z pobić straciła słuch w jednym uchu. Przerażające fakty
  2. Córka Danuty Wałęsy przesadziła. To, co robiła przeszło najśmielsze oczekiwania. Potem zniknęła
  3. Tadeusz Rydzyk oszalał? Wzywa wszystkich Polaków, by zrobili to jeszcze przed jesienią
  4. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  5. Ojciec jednak zabił Dawidka? Znaleziono prawdopodobne narzędzia zbrodni, media dotarły do porażających informacji
  6. Wstrząsające, jedno zdanie mamy Pawła Ż. na jego pogrzebie. Rozdziera serce

Źródła: TVN / Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu