Pilny alarm w TVN dla całego kraju. Sytuacja jest bardzo poważna, mieszkańcy tych regionów powinni w niedzielę zostać w domu

Pilny alarm w TVN dla całego kraju. Sytuacja jest bardzo poważna, mieszkańcy tych regionów powinni w niedzielę zostać w domu Źródło: fot. pikio.pl

TVN przekazało właśnie prognozy przygotowane przez synoptyków z IMGW. Według specjalistów, w najbliższych dniach alert objąć może cały nasz kraj, a w niektórych rejonach będzie szczególnie niebezpiecznie. Mieszkańcy niektórych części Polski powinni dla bezpieczeństwa pozostać w domach.

TVN właśnie przedstawił pilne ostrzeżenie wydane przez IMGW, które obejmuje zarówno sobotę, jak i niedzielę. Jednak to, co pogoda przygotowała jutro dla mieszkańców naszego kraju, to dopiero przedsmak tego, co przejdzie nad Polską w niedzielę.

Jednocześnie nie można odbierać powagi sytuacji również jutrzejszej aurze, która szczególnie nieprzyjemna i zarazem niebezpieczna będzie w trzech województwach, a dokładniej w pomorskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim. Tam możemy spodziewać się opadów deszczu sięgającym do 15 litrów na metr kwadratowy, a także porywów wiatru z prędkością do 60 km/h. Oczywiście towarzyszyć im będą gwałtowne burze połączone z gradobiciem, które pojawić się może miejscowo.

TVN przekazuje pilne ostrzeżenie

W mediach już od kilku dni pojawiają się informacje o nadchodzących upałach, które mają przywrócić w naszym kraju urlopowy nastrój, który wprost doskonale nadaje się na wypoczynek nad wodą. Jednak zanim to jeszcze nastąpi, musimy się przygotować na naprawdę nieprzyjemne zjawiska pogodowe, które w niedzielę mogą objąć dosłownie cały kraj.

Według specjalistów z IMGW, niedzielny alert przed burzami obejmie całą Polskę, a dodatkowo w niektórych województwach pojawi się również grad. Sytuacja będzie jeszcze bardziej niebezpieczna niż w sobotę, ponieważ przewidywane opady deszczu sięgną od 10 do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru będą wiać z prędkością dochodzącą do 70 km/h.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alerty ostrzegające przed burzami mogą pojawić się w województwie dolnośląskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, natomiast w pozostałych synoptycy ostrzegają dodatkowo przed lokalnie pojawiającymi się opadami gradu. 

Niestety lipiec w tym roku nie sprzyja urlopowiczom, którzy w tym miesiącu, jak na razie dostali dosłownie kilka naprawdę ciepłych dni. W pozostałe raczej nad naszymi głowami królowały gęste chmury, a także drastyczny spadek temperatury w porównaniu z tym, co mieliśmy w drugiej połowie czerwca.

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazor ''M jak miłość'' wziął ślub w tajemnicy! Nie uwierzycie, KTO i z kim! 
  2. Znany polski aktor wyjawił donosił na kolegów po fachu do SB! Mroczny sekret wyjawił dopiero po latach
  3. Niemal nikt o tym nie wie. Anna Przybylska została pochowana z kimś jeszcze
  4. To lepsze niż hybryda! Dzięki tej metodzie będziesz mieć dokładnie takie paznokcie, o jakich zawsze marzyłaś
  5. Zachłanność Maryli Rodowicz przekroczyła wszelkie granice, zażądała krocie. Reakcja TVP jej się nie spodoba
  6. Przyjaciel Pawła Ż. szukał Dawidka na własną rękę. Nagrał moment odnalezienia ciała, wszystko widać, nagle zrobiło mu się słabo
  7. Niewiarygodne. Jeden szczegół zadecydował, że dopiero teraz znaleziono ciało Dawidka

źródło: TVN 24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu