Synoptycy wprowadzili pomarańczowe alerty. TVN Meteo ostrzega, może być jeszcze gorzej

Synoptycy wprowadzili pomarańczowe alerty. TVN Meteo ostrzega, może być jeszcze gorzej Źródło: Screen/ Ventusky.com

TVN Meteo przekazało wiadomość o alertach, jakie wydało IMGW. W najbliższych dniach pogoda nie będzie łaskawa, czekają nas silny wiatr i burze. Niewykluczone, że ostrzeżeń będzie jeszcze więcej.

TVN Meteo ostrzega o trudnych warunkach pogodowych, jakie czekają nas w najbliższych dniach. Nad Polską przejdą burze, którym towarzyszyć będzie silny wiatr. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo zwłaszcza w regionach, dla których wydano alerty, zaleca się szczególną ostrożność.

TVN Meteo informuje - zagrożone zachodniopomorskie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne da kilku województw. We wtorek zagrożenie mogą sprawiać silne porywy wiatru i burze

Alarmy drugiego stopnia przed mocnymi porywami wiatru wystosowano dla województwa zachodniopomorskiego w powiatach: Świnoujście, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, białogrodzkim, koszalińskim, Koszalin i sławieńskim. Meteorolodzy przewidują w tych miejscach silny, zachodni i północno-zachodni wiatr. Może osiągać średnią prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę, w porywach nawet do 95 km/h.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wejdzie w życie we wtorek o godzinie 8:00 rano i potrwa do północy z wtorku na środę. Niewykluczone jest wydanie dodatkowych alertów w innych powiatach na terytorium województwa zachodniopomorskiego. Także będą dotyczyć silnych porywów, sięgających nawet do 70 km/h, a w pasie nadmorskim - do 95 km/h. Wystąpić mogą też burze z opadami do 10-15 litrów deszczu na metr kwadratowy, lokalnie nawet do 20 litrów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostrzeżenia pierwszego stopnia. Groźne burze, silny wiatr

IMGW planuje wydanie ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami, które mogą pojawić się we wtorek w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Towarzyszyć będą im opady deszczu, sięgające do 15 litrów na metr kwadratowy oraz wiatr osiągający prędkość 70 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem, który osiągać będzie prędkość od 20-45 km/h, w porywach do 70 km/h, zostaną wydane w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i pomorskim. W pomorskim wiatr może osiągnąć aż 90 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Druzgocące doniesienia o Agnieszce Woźniak-Starak. Wiadomo co się z nią teraz dzieje, nie jest dobrze

Taką samą prędkość będą mieć porywy wiatru w województwach: lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. Meteorolodzy szacują, że najsilniejsze porywy pojawią się w nocy i rano. W województwie świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim najsilniejszy wiatr zawieje w nocy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Chciał się oświadczyć swojej dziewczynie. Przeczytał sms-y w jej telefonie i kilka godzin później już nie żył
  4. Filip Chajzer przesadził w Dzień Dobry TVN? Fani oburzeni, "Za taki żart można stracić pracę"
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł