TVN oficjalnie przekazał ważną decyzję. Kolejne obiekty zamknięte, Polacy już nie skorzystają z wielu udogodnień

TVN oficjalnie przekazał ważną decyzję. Kolejne obiekty zamknięte, Polacy już nie skorzystają z wielu udogodnień Źródło: youtube Platforma Obywatelska

TVN poinformował o decyzji prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Podjęta została ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Zamknięto kolejne obiekty.

TVN przekazał ważne informacje dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Rafał Trzaskowski podjął ważną decyzję, która wpłynie na życie w stolicy.

Zamknięte do odwołania

TVN poinformował, że Rafał Trzaskowski ze względu na panującą epidemię koronawirusa, zdecydował się na zamknięcie wszystkich miejskich ośrodków sportowych aż do odwołania,  tym także obiektów przylegających do szkół, a otwartych dla wszystkich osób postronnych. Taki sam los spotkał warszawski ogród zoologiczny, gdzie decyzja została podjęta w trosce o zdrowie nie tylko zwiedzających, ale także pracowników, którzy codziennie muszą pojawiać się w pracy aby zapewniać opiekę mieszkającym tam zwierzętom. Decyzja została podjęta po konsultacji z odpowiednimi służbami tak, aby zminimalizować ryzyko wzrostu zarażeń na terenie miasta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dostęp ograniczony do wielu miejsc

TVN relacjonuje, że do atrakcji, których ze względu na stan epidemiologiczny nie odwiedzą warszawiacy dołączają wszystkie miejskie baseny, sauny oraz siłownie. Jest to zrozumiałe, gdyż w miejscach tych bardzo łatwo o kontakt fizyczny z drugą osobą, a utrzymanie wysokich zasad higieny oraz zalecanych odstępów jest praktycznie niemożliwe. Nie tylko tam wizytę należy przełożyć. Dzielnicowe Domy Kultury także pozostaną niedostępne, a wszystkie zaplanowane tam aktywności zawieszone aż do 25 marca, a nie jak w przypadku wyżej wspomnianych obiektów do odwołania.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa

2. Ujawniono do kiedy ma trwać epidemia. Rządowy raport zdradza niepokojące szczegóły

Lista miejsc oraz miast coraz dłuższa

Nie tylko Warszawa zdecydowała się na takie kroki. Decyzję o zamknięciu się dla odwiedzających podjęło także największe polskie zoo znajdujące się we Wrocławiu, ale także te w Krakowie czy Poznaniu. Coraz większa ilość dużych aglomeracji decyduje się na ograniczenie działalności miejsc podległych pod ratusze, ma to na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez kontakt nieuważnych odwiedzających, którzy nie przestrzegają zaleceń i nie zostają w domu na okres społecznej kwarantanny. Wcześniej odgórną decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego zamknięto wszystkie kina, restauracje, kawiarnie, a dzieci oraz studenci nie będą przez najbliższe dwa tygodnie uczęszczali do szkół.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  3. Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik
  4. Obsługiwała jeden z największych koncertów w Dzień Kobiet, mając koronawirusa. Uczestnicy pilnie poszukiwani
  5. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Źródło: TVN Warszawa

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News