TVN informuje o żałobie narodowej u sąsiada Polski. Najtragiczniejszy wypadek tej dekady

TVN informuje o żałobie narodowej u sąsiada Polski. Najtragiczniejszy wypadek tej dekady Źródło: youtube.com/ LordDaine

TVN poinformował o dramatycznych zdarzeniach na Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi są myślami w Nitrianskich Hrnčiarovcach, w których doszło do największego wypadku samochodowego w tym kraju od 10 lat. Rozpędzona ciężarówka wjechała w autobus, co doprowadziło do śmierci kilkunastu osób. Piątek będzie na Słowacji dniem żałoby narodowej.

TVN informuje o tragicznych wydarzeniach ze Słowacji. 13 listopada doszło tam do poważnej kolizji autobusu z ciężarówką, w której zginęło 12 osób. Stan kolejnych 14 poszkodowanych jest ciężki, a jeden z poszkodowanych Słowaków walczy o życie. Tak dramatyczny wypadek, który jest największym od 10 lat karambolem na Słowacji, poskutkował ogłoszeniem żałoby narodowej. Będzie obowiązywała przez cały jutrzejszy dzień.

TVN informuje o tragedii u sąsiadów Polski. 12 osób nie żyje

Według pierwszych statystyk policji, ofiary, które zginęły w wypadku, miały od 14 do 70 lat. Jak na razie specjaliści badają, czy pojazd, który uderzył w autokar, był przeciążony. Wiele wskazuje na to, że przewoził kamienie bądź cegły. Premier Słowacji, Peter Pellegrini był przez katastrofę i powódź w miejscowości Revuca zmuszony do powrotu z Cypru, gdzie przebywał z wizytą dyplomatyczną. Polityk zdecydował się na wystosowanie komunikatu, w którym ogłosił żałobę narodową.

- Przy opuszczonych flagach wspomnimy wszystkich, którzy wczoraj nagle nas opuścili. Odnieśmy to do własnego życia. Cieszmy się z każdej chwili, która została nam podarowana - powiedział w czwartek szef rządu w Bratysławie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Piątek pod znakiem żałoby narodowej

Tragedie w Nitrianskich Hrnčiarovcach i Revuce spowodowały, że wszystkie urzędy na Słowacji będą zaczynać dzień pracy od umieszczenia flagi państwowej na połowie masztu. Tak wielkie tragedie wstrząsnęły całym słowackim społeczeństwem.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta robiła swoją suknię ślubną 1000 godzin. Pan młody prawie zemdlał, gdy ją zobaczył
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"

- W czasie żałoby narodowej flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztu i ozdobione czarnym kirem. Zabronione będą gry hazardowe, a instytucje kulturalne powinny wprowadzić stosowne zmiany w programach - poinformowała agencja słowacka agencja TASR.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popularna odzieżówka do zamknięcia za 2 dni. Wielka PROMOCJA: 5 rzeczy zgarniesz za 25 złotych
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Najbardziej soczyste i najzdrowsze kotlety mielone na świecie. Z piekarnika, rewolucyjny przepis
  4. Odkrył tajemne drzwi w piwnicy. Jego ciało zaczęło drżeć na widok sceny jak z horroru, od razu złapał za kamerę
  5. Chińskie znaki zodiaku deklasują tradycyjne. Ujawniają całą prawdę o przyszłości każdego

źródło: TVN 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News