TVN poinformował o aferze w szpitalu
Unsplash Hush Naidoo
Irmina Jach - 13 Listopada 2020

Dramatyczne relacje pacjentów z polskiego szpitala. Wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami, trwa pilna kontrola

TVN przygotował reportaż o dramacie, który rozgrywa się za drzwiami jednego ze szpitali w województwie warmińsko-mazurskim. Sytuacja pacjentów jest dramatyczna, trudno uwierzyć w historie, które zostały przedstawione na antenie stacji telewizyjnej. Bliscy chorych są zrozpaczeni, nie wiedzą, jak pomóc pacjentom. NFZ rozpoczął pilną kontrolę.

TVN ujawnił kulisy dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się pacjenci szpitala w Iławie. Wielu chorych zdecydowało się opowiedzieć o tym, co spotkało ich podczas pobytu na oddziale. Ich historie są szokujące. Według rodzin osób, które przebywają w placówce, pacjenci zostali pozostawieni bez opieki lekarskiej, bez pomocy pielęgniarek i umierają bez otrzymania ratunku.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówMateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówCzytaj dalej

TVN poinformował o aferze w iławskim szpitalu

- Po otrzymaniu informacji o nieprawidłowościach, jakie miały miejsce na oddziale covidowym Szpitala Powiatowego w Iławie, Narodowy Fundusz Zdrowia zlecił przeprowadzenie pilnej kontroli - poinformowała rzecznika prasowego warmińsko-mazurskiego oddziału wojewódzkiego NFZ.

Dziennikarze TVN przedstawili między innymi historię 62-latka, który leży na oddziale zakaźnym. Rodzina przez długi czas nie była w stanie uzyskać żadnych informacji na temat stanu zdrowia swojego bliskiego. Lekarze byli opryskliwi i odmawiali krewnym pomocy.

- Zadzwoniłam do lekarza i powiedziałam, że tam jest mój mąż. Prosiłam, by go ratowali. Zapytałam, jaki jest jego stan. A on zaczął na mnie krzyczeć: "Kobieto, co ty dzwonisz, co ty przeszkadzasz. Stan twojego męża jest stabilny. Rozumiesz, co to jest stabilny? To się wyłącz". I rozłączył telefon - opowiadała Aneta Zdunowska, żona chorego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Według pacjentów, którzy również przebywają na oddziale, stan seniora stale się pogarszał. Niestety - jak wynika z relacji TVN - żaden z członków personelu medycznego nie kwapił się do udzielenia mu pomocy. Wkrótce doszło do wstrząsającej tragedii.

- Siedział i łapał powietrze. Mówił, że mu ciężko. Zaczął machać ręką do tyłu i odpłynął na łóżko. Zadzwoniłem na dyżurkę, nikt nie odbierał, a na korytarzu nie było żadnego lekarza czy pielęgniarki. Jedna kobieta dzwoniła na 999 i też nikt nie przyjechał, i nie udzielił mu pomocy. Około godz. 1 pacjent już nie żył. Była godzina 8 rano, zaczęły wchodzić panie wydające jedzenie i zobaczyły, że nie żyje człowiek i dopiero około godzinie 9:00 nastąpiła reakcja personelu - relacjonuje pacjent, Artur Draganik.

- Nie wiem, jak to się stało (…). Dołożę wszelkich starań, żeby to wyjaśnić. Jeżeli to miało taki przebieg, to jest rzeczywiście karygodne - odniósł się do sprawy przedstawiciel szpitala.

Okazuje się, że zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego w Iławie przekonuje, że problem nie był znany władzom placówki zanim TVN stworzył reportaż. Rzekomo historie na temat problemów miały do niego nie docierać w przeszłości. Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego poinformował, że wojewoda zlecił pilną kontrolę w placówce. Tę przeprowadza już NFZ.

Dzisiaj grzeje:

1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

2. Ministerstwo Zdrowia alarmuje Polki i Polaków. Chodzi o maseczki, pilnie ostrzegają wszystkich

3. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

- Po otrzymaniu informacji o nieprawidłowościach, jakie miały miejsce na oddziale covidowym Szpitala Powiatowego w Iławie Narodowy Fundusz Zdrowia zlecił przeprowadzenie pilnej kontroli właśnie na tym oddziale. Ta kontrola trwa. O wynikach będziemy mogli poinformować po jej zakończeniu - podsumowała Magdalena Mil, rzeczniczka prasowego warmińsko-mazurskiego oddziału wojewódzkiego NFZ prosząc jednocześnie, by pacjenci dzielili się historiami o problemach z instytucją.

- Można to zrobić m.in. za pośrednictwem naszej infolinii 800 190 590. Każdy taki niepokojący przypadek będziemy szczegółowo sprawdzali - dodała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Awantura o konie z Morskiego Oka nadal trwa. Protesty przeradzają się w rękoczyny, aktywiści nie ustają w walce o prawa zwierząt
  2. Dziwne zachowanie Grzegorza Krychowiaka na konferencji prasowej. Jego gest obiegł media, wszystko pokazały kamery
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Uszkodzony podczas tsunami reaktor atomowy wraca do pracy. Kontrowersyjna decyzja
  7. Rządowy program okazał się wielkim hitem. Mnóstwo Polaków otrzyma nawet 5 tys. złotych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News