Kilka tysięcy tylko od soboty. TVN alarmuje, sanepid potwierdza

Kilka tysięcy tylko od soboty. TVN alarmuje, sanepid potwierdza Źródło: Jakub Kaminski East News

TVN przekazał informacje zawierające konkretne liczby, służby potwierdziły ich prawdziwość. Dane dotyczą tylko i wyłącznie okresu od soboty, ale urzędnicy potwierdzili, że to wciąż nie koniec i statystyki na pewno wzrosną. Sanepid przekazał, że mimo wszystko sytuacja jest bardzo dobra i urzędnicy zadowoleni są z przedstawionych danych.

TVN alarmuje, że w ostatnim okresie liczby wskazywane w urzędniczych statystykach mocno wzrosły. Kilka tysięcy tylko od soboty, a pewne jest, że przy obecnym stanie rzeczy liczby te tylko wzrosną. Sanepid potwierdza, iż przedstawione przez telewizję dane są prawdziwe.

TVN: ponad 4 tysiące kontroli sanepidu

TVP przekazał, że sanepid tylko pod soboty przeprowadził 4 tysiące kontroli mających na celu sprawdzić przestrzeganie przepisów oraz nakazów w związku z trwaniem epidemii. TVN uściślił, że ponad połowa z wizyt dokonanych przez urzędników sanepidu miała miejsce w żółtych i czerwonych strefach. To właśnie tam ponownie wprowadzono część obostrzeń, a doniesienia co do sytuacji mieszkańców tamtych regionów co chwila pojawiają się w mediach. Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował się odnieść do danych przytoczonych przez TVN.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Przeprowadzono kontrole, lecz nie ukarano zbyt wielu osób

Jak podaje TVN Jan Bondar, pełniący funkcję rzecznika GIS, przekazał, że urzędnicy przeprowadzili dokładnie 2183 kontroli w strefach oznaczonych jako żółte i czerwone. Wizyty wskazane przez rzecznika miały miejsce tylko od 8 do 11 sierpnia. Poza objętym specjalnymi zasadami obszarami sanepid postanowił skontrolować 1532 innych miejsc.

Według informacji podawanych na stronie internetowej TVN, mimo skali przeprowadzonej akcji ukaranych zostało stosunkowo mało osób. Wystawiono jedynie 4 mandaty, pouczenia otrzymało 84 osób, a 54 przypadkach zdecydowano się na zastosowanie innych form, takich jak m.in. rozdawanie materiałów informacyjnych. Jan Bondar skomentował tę sytuację i nie pozostawił złudzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Uwielbiany przez Polaków aktor "U Pana Boga w ogródku" jest ciężko chory. Zrozpaczeni fani ruszyli mu na pomoc

3. Prawie nikt nie znał mrocznego sekretu Grzegorza Miecugowa. Wyszło na jaw dopiero po latach

Czy to znaczy, że przepisy są lepiej przestrzegane? 

- Mała liczba kar może świadczyć o lepszym przestrzeganiu przepisów przeciwepidemicznych. Kontrole będą kontynuowane w całym kraju i obejmą również zakłady przemysłowe, gdzie będzie sprawdzane zabezpieczenie pracowników w środki ochrony indywidualnej i stosowanie procedur ograniczających powstanie dużych ognisk - cytuje wypowiedź Jana Bondara TVN.

Pozostaje mieć nadzieję, że obecna sytuacja szybko ulegnie zmianie i sytuacja epidemiologiczna w kraju ponownie się ustabilizuje. Sanepid poza epidemią ma obecnie w swoich obowiązkach systematyczne badanie stanu wody w kąpieliskach. Niestety codziennie podawane są informacje o konieczności zamknięcia kolejnych z nich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczna wiadomość właśnie dotarła do mediów. Tragicznie zmarł wspaniały Polak, miał 34 lata
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dzień Dobry TVN straci swoją największą gwiazdę? Wkrótce fani mogą już jej nie zobaczyć, "szykuje rewolucję"

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News