W wielu regionach Polski pogoda będzie dziś i jutro wyjątkowo niebezpieczna. TVN przekazuje pilne alerty IMGW

W wielu regionach Polski pogoda będzie dziś i jutro wyjątkowo niebezpieczna. TVN przekazuje pilne alerty IMGW Źródło: .

TVN opublikował właśnie pilne ostrzeżenia wydane przez IMiGW. Pogoda znów nie będzie łaskawa. Wtorek minie pod znakiem silnych opadów, wystąpią burze i grad. Niektóre regiony są wyjątkowo zagrożone.

TVN poinformował o ostrzeżeniach, jakie wydał na wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla kliku regionów kraju synoptycy przygotowali ostrzeżenia pierwszego stopnia. Zagrożeniem są gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą opady gradu i intensywny deszcz.

TVN publikuje alerty IMiGW. Burze i grad

Mieszkańcy kilku województw muszą szczególnie przygotować się na niedogodności, jakie przyniesie we wtorek i w środę niekorzystna pogoda. Synoptycy IMiGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa małopolskiego we wszystkich regionach prócz powiatów: wielickiego, proszowickiego, krakowskiego, myślenickiego, wadowickiego, suskiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego, okulskiego i miechowskiego oraz  województwa podkarpackiego.

W tych miejscach wystąpią opady intensywnego deszczu z burzami, a ich natężenie będzie okresami umiarkowane lub silne. Spaść może od 20 do nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr osiągnie w porywach do 80 km/h. Ostrzeżenia obowiązują od godziny 20:00 we wtorek do godziny 18:00 w środę.

W województwach pomorskim (prócz powiatów: nowodworskiego, malborskiego, tczewskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego i starogardzkiego) i zachodniopomorskim (oprócz powiatów choszczeńskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego i gryfińskiego) wystąpią burze i lokalne opady gradu. Opady osiągną ok. 15-20 litrów na metr kwadratowy. W pomorskim ostrzeżenie obowiązywać będzie od 12 do 21 we wtorek, w zachodniopomorskim - od 11:00 do 21:00 we wtorek.

Ostrzeżenia drugiego stopnia. Będą burze z gradem

Na dużą częścią kraju przejdą burze, którym towarzyszyć będą opady gradu. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed tym niebezpiecznym zjawiskiem zaplanowane jest dla województwa małopolskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia mają wystąpił dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i wielkopolskiego.

Mieszkańcy tych regionów muszą przygotować się na silne burze z gradem, którym towarzyszyć będą opady do 10 litrów na metr kwadratowy i wiatr o prędkości 75 km/h. Alerty mają obowiązywać od godziny 7:30 we wtorek do 7:30 w środę.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach silne opady wystąpią w województwie lubelskim. Tam na ziemię spaść może nawet od 20 do 30 litrów na metr kwadratowy. Tu przewidywany jest alert od 7:30 w środę do 7:30 w czwartek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Takiej reakcji kociej mamy nikt się nie spodziewał
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Po gęstych lokach nie ma już śladu. Natalia Kukulska zmieniła fryzurę, jest nie do poznania
  4. Orgie na plebanii, wibratory, alkohol i seksturystyka na Rodos. Tak bawią się polscy księża
  5. Koszmarne wiadomości napłynęły aż z Rosji. Nie żyje młody piłkarz, nagła i straszna śmierć

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News