TVN informuje o obecnej sytuacji na Śląsku
Twitter Kancelaria Premiera
Agata Jaroszewska - 12 Maja 2020

Potwierdzają się niepokojące wiadomości ze Śląska. Przybywa zakażonych, zwołano sztab kryzysowy

TVN nie przestaje relacjonować trudnej sytuacji na Śląsku, codziennie docierają informacje o kolejnych potwierdzonych zakażeniach. Rząd z Mateuszem Morawieckim na czele stara się opanować ognisko koronawirusa, które pojawiło się wśród górników. Wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski zdecydował się wprowadzić masowe badania na zakażenie SARS-CoV-2 wśród osób pracujących w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Na Śląsk uda się także Jacek Sasin, który weźmie on udział we wtorkowym zebraniu sztabu kryzysowego.

TVN przekazuje informacje pochodzące z Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, mówią one o kolejnych 67 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem wśród przebadanych górników. Wiadomości te pojawiły się w poniedziałek wieczorem.

Wypadek na północy krajuOgromna tragedia na północy kraju. Nie żyje 10-latek, niemowlę walczy o życieCzytaj dalej

TVN na bieżąco relacjonuje sytuację na Śląsku, nowe informacje są niepokojące

TVN przekazuje, że potwierdzone w poniedziałek wieczorem 67 nowe przypadki zachorowań wśród górników to wyniki próbek pobranych od górników w piątek. Był to pierwszy dzień kiedy pracownicy kopalń objęci zostali przesiewowymi testami na koronawirusa. Badaniami objęci zostali górnicy z kopalń PGG Jankowice, Murcki-Staszic i Sośnica, kopalnię Boberek z Bytomia należącą do Węglokoksu Kraj oraz Pniówek będącą własnością Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dziennikarze TVN przekazują komentarz Aliny Kucharzewskej, rzeczniczki wojewody śląskiego.

- Dane te cały czas spływają - zaznaczyła w swojej wypowiedzi, a więc w najbliższych dniach może się ukazać jeszcze większa skala problemu. Według wiadomości relacjonowanych przez TVN łącznie pobrano około dwa tysiące wymazów od górników pracujących w wybranych kopaniach. W samych szeregach PGG potwierdzono do tej pory ponad 500 zakażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

We wtorek odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego

Sytuacja na Śląsku jest niezwykle niepokojąca i stała się głównym problemem rządzących, w tym ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. To właśnie w województwie śląskim obecnie odnotowano największą ilość pacjentów zmagających się z SARS-CoV-2, a ponieważ sytuacja w krótkim czasie stała się tak poważna, zdecydowano się na powołanie sztabu kryzysowego. Według dziennika Gazeta.pl na wtorkowym posiedzeniu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach pojawi się Jacek Sasin. Informacje przekazane Gazecie przez PAP mówią, iż spotkanie sztabu kryzysowego przeprowadzone zostanie w formie wideokonferencji z przedstawicielami górniczych spółek, sanepidu oraz służb mundurowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Żywioł uderzył z dużą mocą w polską miejscowość, okropne zniszczenia. "Prawdopodobnie trąba powietrzna"

2. Kiedy otworzą kina i teatry? Minister kultury odpowiedział, nie ma wątpliwości

Rządzący muszą stawić czoła poważnemu problemowi

Sytuacja na Śląsku jest naprawdę kryzysowa. Codziennie przybywa zakażonych i niepokojące informacje dotyczące skali problemu potwierdzają się. Od wtorku według informacji zdobytych przez TVN wymazy mają zostać pobrane także od rodzin górników pracujących w kopaniach. W mediach pojawiają się też fałszywe informacje dotyczące planów względem Śląska, odniósł się do nich rzecznik rządu.

- Pojawiające się w mediach doniesienia na temat zamykania dostępu do województwa śląskiego są nieprawdziwe. Apelujemy, żeby nie rozpowszechniać fałszywych informacji w tym zakresie - napisał na swoim Twitterze Piotr Muller.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Większość z nas miała już koronawirusa? Zaskakujące wyniki badań
  2. Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców
  3. Pielęgniarka założyła maseczkę ochronną, nagle poczuła straszny ból. Porażająca prawda szybko wyszła na jaw
  4. Kiedy otwarcie kin i teatrów? Jest oficjalne stanowisko wicepremiera, nie ma powodów do radości
  5. Zagadka przerasta niemal wszystkich. Trzeba ułożyć kwadrat, przekładając tylko 1 zapałkę
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Kobieta myślała, że jest w ciążyWszyscy myśleli, że jest w ciąży. Prawda okazała się zupełnie inna. Lekarze złapali się za głowyCzytaj dalej

Źródło: TVN24 / Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News