TVN meteorolodzy nadchodząca zima
Pixabay merkure
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

TVN ostrzega, Polacy muszą się przygotować. Meteorolodzy nie mają złudzeń, chodzi o nadchodzącą zimę

TVN pilnie ostrzega Polaków. Synoptycy IMGW opublikowali wstępne prognozy pogody na nadchodzącą zimę. Meteorolodzy nie mają najmniejszych złudzeń, trzeba się przygotować.

TVN ostrzega Polaków. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali prognozę temperatury oraz opadów na grudzień 2020. Wszyscy powinni się przygotować.

Krzysztof Jackowski dawno nie miał tak dziwnej wizji. Polacy muszą się przygotowaćKrzysztof Jackowski dawno nie miał tak dziwnej wizji. Polacy muszą się przygotowaćCzytaj dalej

TVN ostrzega Polaków. Prognoza pogody na grudzień

Model IMGW-Reg wskazuje, iż w grudniu tego roku średnia miesięczna temperatura będzie niemal na obszarze całego kraju powyżej normy. Wyjątkiem ma być jedynie Podlasie, gdzie przewidywana średnia temperatura będzie mieściła się w górnej granicy klasy "w normie", informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Drugi model statystyczny - IMGW-Bayes, podobnie jak poprzedni wskazuje, że na przeważającym obszarze kraju średnia temperatura będzie powyżej normy. Średnia temperatura klasy "w normie" przewidywana jest natomiast na obszarze Lubelszczyzny, Podkarpacia, Pomorza Zachodniego oraz Opolszczyzny oraz we wschodniej części Dolnego Śląska oraz w południowym obszarze Małopolski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jeśli mowa natomiast o spodziewanych opadach, według modelu IMGW-Reg w całej Polsce w grudniu miesięczna suma opadów będzie "w normie" oraz "poniżej normy". Sumy opadów w normie możemy spodziewać się na południu oraz zachodzie Polski, z koli poniżej normy - na północy, wschodzie oraz w centrum.

Model IMGW-Bayes przewiduje natomiast zróżnicowaną miesięczną sumę opadów w całym kraju. Sumy "powyżej normy" możemy spodziewać się na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Warmii i Mazurach; "w normie" - na Śląsku, Pomorzu, Ziemi Łódzkiej, Podkarpaciu, Opolszczyźnie oraz w zachodniej Małopolsce oraz w górach; "poniżej normy" - w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Liczba dni z opadem według modelu IMGW-Reg "poniżej normy" prognozowana jest na zachodzie, południowym zachodzie i północnym wschodzie, "w normie" z kolei w centrum i na południowym wschodzie.

Model IMGW-Bayes wskazuje natomiast większe zróżnicowanie. Liczbę dni z opadem "powyżej normy" prognozuje się w Wielkopolsce, na Warmii i Mazurach, Suwalszczyźnie i Podkarpaciu; "w normie" przy granicy zachodniej kraju oraz miejscami w południowej części Polski; "poniżej normy" na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, Opolszczyźnie i nad morzem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego średnią miesięczną temperaturę lub opady prognozuje na podstawie normy wieloletniej. Jej okres to 1981-2010.

Dzisiaj grzeje:

1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje o śmierci. "Pozostaje żywy w mojej pamięci"

2. Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm

3. Zacznie się już 18 listopada w tysiącach kościołów na całym świecie. Wierni zaniemówią, wiemy co się dzieje

Wartości dotyczące średniej miesięcznej temperatury czy opadów sortowana jest od najniższej do najwyższej. 10 wartości najniższych wyznacza wskaźniki "poniżej normy", 10 środkowych - "w normie", z kolei 10 najwyższych - "powyżej normy".

Klasa "powyżej normy" wskazuje, iż dany miesiąc będzie cieplejszy lub będzie charakteryzował się większą ilością opadów od co najmniej 20 zaobserwowanych tychże samych miesięcy. Analogicznie porównywane jest to w pozostałych klasach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pielęgniarki mają już dosyć. Możliwy strajk generalny
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Babcia nagrała jak najszybciej i najtaniej zrobić ciasto bez pieczenia. Hitowy przepis podbija sieć
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News