Będzie niebezpiecznie, TVN przekazał pilny alarm. Szczególnie zagrożony jeden rejon Polski, pogoda oszaleje

Będzie niebezpiecznie, TVN przekazał pilny alarm. Szczególnie zagrożony jeden rejon Polski, pogoda oszaleje Źródło: unsplash/Osman Rana/

TVN przekazuje pilny alarm pogodowy. Nagła zmiana warunków atmosferycznych sprawi, że zrobi się naprawdę niebezpiecznie, a jeden region Polski jest szczególnie zagrożony. Lepiej zostać w domach.

Jak podaje TVN, już niebawem pogoda w całym kraju ulegnie diametralnej zmianie i będzie wystarczyła tylko chwila, by tysiące mieszkańców znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie. Poniedziałek zupełnie tego nie zwiastował, jednak im bliżej środka tygodnia, tym pogoda będzie coraz bardziej się pogarszać. 

Jeden rejon Polski w szczególnym niebezpieczeństwie. TVN przekazuje pilny alarm 

Dzisiejszy dzień zaczął się chłodno, ale w wielu częściach kraju całkiem słonecznie. Mimo to Polacy nie powinni dać się zwieść, bowiem szybciej niż myślą zrobi się szaro, ponuro i niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że wtorek oraz środa będą wyjątkowo niespokojne, co najbardziej odczują mieszkańcy południowej polski, czyli województwa śląskiego i małopolskiego. 

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, najprawdopodobniej na terenie całego kraju pojawią się ulewne deszcze, jednak w wymienionych wyżej regionach mogą być one najmocniejsze. Co więcej, jak tłumaczy IMGW, najniebezpieczniej zrobi się właśnie w małopolskim, bowiem tam prócz ulew, wystąpi również silny wiatr. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

TVN ostrzega, że w najbliższych dniach zrobi się naprawdę nieprzyjemnie. Najnowsza prognoza pogody zwiastuje, że od wtorku do środy może spaść od 30 do 45 litrów wody na metr kwadratowy. W Małopolsce w regionach podgórskich i w górach wystąpi silny wiatr o prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h. W świetle takich zapowiedzi, synoptycy IMGW najprawdopodobniej wydadzą ostrzeżenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża

2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas stosunku. Zwyrodnialec zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

O ile sytuacja nie ulegnie znacznemu pogorszeniu, będą to ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązujące od godzin południowych we wtorek do godzin wieczornych w środę. Ponadto, w tym okresie szczególnie wyczulenie powinni być kierowcy, bowiem panujące warunki pogodowe nie będą sprzyjające dla podróży samochodem. Nawierzchnia będzie śliska, a mrok w połączeniu z deszczem będą ograniczać widoczność. 

fot. twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą dostać po 10 TYS. ZŁ! Warunek jest tylko jeden
  2. Tragedia! Nie żyje 13-letnia dziecięca gwiazda filmowa. Odeszła w okrutny sposób
  3. Owczarek niemiecki rzucił się na bezbronną dziewczynkę. 7-latka na widok mamy powiedziała słowa, które zapamiętają na zawsze
  4. Tak wygląda grób rodziców Marty Kaczyńskiej na Cmentarzu Powązkowskim. Smutny widok
  5. Trafnie przewidziała zamachy na Jana Pawła II i Kennedy'ego. Tuż przed śmiercią powiedziała, co jej zdaniem wydarzy się w 2020 roku
     

Źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News