Czerwone alarmy i odwołane loty. Meteorolodzy ostrzegają, supertajfun Hagibis uderzy z mocą 300 km/h w Japonię

Czerwone alarmy i odwołane loty. Meteorolodzy ostrzegają, supertajfun Hagibis uderzy z mocą 300 km/h w Japonię Źródło: youtube.com/ Nippon TV News 24 Japan

TVN poinformował o katastrofie, która może dotknąć Japonię. Według meteorologów wyspiarskiemu państwu zagraża niezwykle silny tajfun. Cały kraj z niepokojem patrzy na prognozy pogody i szacuje, jak duże jest niebezpieczeństwo. Jak na razie odwołano część lotów oraz wszczęto procedury związane z wielkim zagrożeniem meteorologicznym.

TVN na bieżąco relacjonuje to, co dzieje się właśnie w Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni zmaga się z wielkim ryzykiem i niebezpieczeństwem w związku z pojawieniem się supertajfunu Hagibis. Wiatr, którego prędkość ma wynosić 300 km/h, będzie pustoszył japońskie wyspy i dosięgnie nawet Tokio. Tamtejszy rząd przygotowuje swoich obywateli na najgorsze, wszczyna też procedury kryzysowe.

TVN przekazuje niepokojące informacje z Japonii. Supertajfun zagrożeniem dla państwa

Żywioł ma już siać pustoszenie na dwóch japońskich wyspach - Sikoku i Honsiu. Wiatr o prędkości 300 km/h zablokował pracę tamtejszych lotnisk, a cały kraj z niepokojem śledzi prognozy pogody. Okazuje się bowiem, że żywioł uderzy w Tokio i przyniesie znaczące szkody w całym kraju. Japoński rząd przekazał informację o wszczęciu procedur kryzysowych, a największe japońskie linie lotnicze Japan Airlines i Nippon Airways odwołują wszelkie loty krajowe oraz międzynarodowe. Blokada portów lotniczych ma potrwać przez cały weekend.

Żywioł, który obecnie pustoszy wybrzeża Japonii, jest jednym z największych, jaki zaobserwowano w ostatnim czasie. Tropikalna burza, która przerodziła się w tajfun, jest prawdziwym ewenementem i zadziwia meteorologów z całego świata.

- Z tropikalnej burzy zmienił się w gwałtowny tajfun w ciągu kilku godzin. Było to niespotykane zwiększenie intensywności w tak krótkim czasie - powiedział meteorolog Robert Speta, pracujący w amerykańskiej marynarce wojennej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ten tajfun nie będzie ostatni

Zdaniem japońskich meteorologów sytuacja z pojawianiem się supertajfunu będzie się powtarzać cyklicznie. A wszystko przez globalne ocieplenie i zmiany temperatury Pacyfiku.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeżyła koszmar w polskim szpitalu. Lekarz podczas porodu urwał główkę jej dziecka
2. Pilny apel polskiej policji. Wyszedł na grzyby, jego koszmar trwa już trzeci dzień

Za główną przyczynę zwiększenia siły tajfunu uważa się wysoką temperaturę powierzchni oceanu - rzędu 30 stopni Celsjusza. - Zwiększona intensywność tajfunu jest związana ze wzrostem temperatury powierzchni oceanu w ciągu ostatnich stu lat - mówi Kazuhisa Tsuboki, ekspert od tajfunów i profesor w Instytucie Badań Środowiskowo-Ziemskich na Uniwersytecie w Nagoi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ikea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak NIEBEZPIECZNY, że zwrócisz go bez paragonu
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Rewolucyjny przepis na kotlety mielone. Podniebienie eksploduje z rozkoszy
  4. Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy
  5. U ciężarnej kobiety zdiagnozowano paskudny nowotwór. Finał tej historii wyciska łzy z oczu

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł