93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy

93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy Źródło: bbc

TVN podał przerażające wieści z zagranicy. Przez Indie przetoczył się ogromny monsun, który wywołał falę powodzi. W podtopieniach zginęły dziesiątki osób, a setki tysięcy musiały opuścić swoje domostwa.

TVN informuje o dramatycznej sytuacji mieszkańców Indii. W wyniku ostatnich zawirowań atmosferycznych doszło do wielu podtopień i masowych powodzi. Doprowadziły one do osunięć ziemi, służby ratownicze nieustannie prowadzą ewakuację mieszkańców.

TVN podał informacje o dziesiątkach ofiar

Do tragedii doszło w południowych Indiach w stanie Kerala. Według obecnych statystyk służb śmierć poniosły 93 osoby. W związku z powodziami doszło także do wielu wypadków kolejowych w sąsiednim stanie Karnataka - z wszystkich zabitych, aż 31 to ofiary katastrof pociągów. W niedalekim Tamil Nadu zginęło 5 osób.

W związku z powodziami spowodowanymi przez monsun ewakuowano ponad 400 tysięcy osób, z czego 165 to mieszkańcy stanu Kerala. Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy w południowe Indie uderzają katastrofy meteorologiczne. Do tragedii dochodzi cyklicznie, ze względu na wyjątkowo pechową lokalizację stanu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Południowa Azja jest wyjątkowo zagrożona monsunami. W ubiegłym roku powodzie w stanie Kerala spowodowały jeszcze większe zniszczenia - zginęły 223 osoby i również setki tysiące mieszkańców opuszczała swoje domostwa. Najgroźniejszy okres pod tym względem jest pomiędzy czerwcem a wrześniem, kiedy dochodzi do masowych wysiedleń i śmierci w katastrofach.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

W tym roku sytuacja nieco się uspokoiła - opady były o 19% mniejsze. Mimo iż dla wielu mieszkańców ulewne deszcze to tragedia i bezpośrednie zagrożenie życia, to gwałtowne deszcze mają ogromny wpływ na rolnictwo w Indiach, które jest 15% segmentem gospodarki kraju - jej wartość wycenia się na 2,5 biliona dolarów. 55% zbiorów z pól w Indiach zależy od opadów deszczu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News