93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
bbc
Konrad Karpiuk - 11 Sierpnia 2019

93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy

TVN podał przerażające wieści z zagranicy. Przez Indie przetoczył się ogromny monsun, który wywołał falę powodzi. W podtopieniach zginęły dziesiątki osób, a setki tysięcy musiały opuścić swoje domostwa.

TVN informuje o dramatycznej sytuacji mieszkańców Indii. W wyniku ostatnich zawirowań atmosferycznych doszło do wielu podtopień i masowych powodzi. Doprowadziły one do osunięć ziemi, służby ratownicze nieustannie prowadzą ewakuację mieszkańców.

TVN podał informacje o dziesiątkach ofiar

Do tragedii doszło w południowych Indiach w stanie Kerala. Według obecnych statystyk służb śmierć poniosły 93 osoby. W związku z powodziami doszło także do wielu wypadków kolejowych w sąsiednim stanie Karnataka - z wszystkich zabitych, aż 31 to ofiary katastrof pociągów. W niedalekim Tamil Nadu zginęło 5 osób.

Dieta oparta na tłuszczuDieta ketogeniczna. Możesz jeść najtłustsze rzeczy w dowolnych ilościach i będziesz chudł w oczachCzytaj dalej

W związku z powodziami spowodowanymi przez monsun ewakuowano ponad 400 tysięcy osób, z czego 165 to mieszkańcy stanu Kerala. Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy w południowe Indie uderzają katastrofy meteorologiczne. Do tragedii dochodzi cyklicznie, ze względu na wyjątkowo pechową lokalizację stanu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław KaczyńskiTo dlatego tacy są? Rodzinne tragedie największych polskich politykówCzytaj dalej

Południowa Azja jest wyjątkowo zagrożona monsunami. W ubiegłym roku powodzie w stanie Kerala spowodowały jeszcze większe zniszczenia - zginęły 223 osoby i również setki tysiące mieszkańców opuszczała swoje domostwa. Najgroźniejszy okres pod tym względem jest pomiędzy czerwcem a wrześniem, kiedy dochodzi do masowych wysiedleń i śmierci w katastrofach.

Dzisiaj grzeje:

1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

W tym roku sytuacja nieco się uspokoiła - opady były o 19% mniejsze. Mimo iż dla wielu mieszkańców ulewne deszcze to tragedia i bezpośrednie zagrożenie życia, to gwałtowne deszcze mają ogromny wpływ na rolnictwo w Indiach, które jest 15% segmentem gospodarki kraju - jej wartość wycenia się na 2,5 biliona dolarów. 55% zbiorów z pól w Indiach zależy od opadów deszczu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

DzieckoCo zrobić, gdy dziecko jest niegrzeczne? 10 niezawodnych porad od najlepszych psychologówCzytaj dalej

Źródło: TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News