6-centymetrowy grad i 120 km/h wiatr z impetem uderzył za zachodnią granicą Polski. Niszczył nawet domy

6-centymetrowy grad i 120 km/h wiatr z impetem uderzył za zachodnią granicą Polski. Niszczył nawet domy Źródło: Fot. screen shot z Video / TVN24 / Kontakt 24

TVN przekazał niepokojące informacje związane z pogodą zza zachodniej granicy Polski. W poniedziałek i wtorek pojawił się tam niebezpieczny grad, który spowodował liczne szkody. W autach powybijał szyby, w karoseriach porobił dziury wielkości pięści. Liczne zniszczenia sprowadził również na domostwa.

TVN z przerażającymi informacjami zwrócił się do Polaków, których sąsiedzi przeżyli dosłownie piekło. Wielkie kule gradu spadały z nieba za zachodnią granicą. Ciskały w stronę pojazdów, a także okien ich domów. Szczególnie niebezpieczna sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych w Monachium. Jak podają reporterzy serwisu "Kontakt 24" wiatr wiał tam utrzymując prędkość od 110 do nawet 120 km/h.

TVN o sytuacji zza zachodniej granicy - grad i wiatr o prędkości nawet 120 km/h

Jak się okazało grad spowodował liczne szkody. Mieszkańcy zanotowali setki uszkodzeń pojazdów, a także pobite okna domów. Blaszane dachy mają wyraźne odciski po gradobiciu. Sytuacja była naprawdę poważna, a w trakcie trwającego wieczoru, a także podczas nocy zastępy straży pożarnej nieustannie otrzymywały powiadomienia. Przerażeni mieszkańcy prosili o pomoc strażaków, którzy w poniedziałek i we wtorek łącznie interweniowali nawet około 500 razy. Mieli ręce pełne roboty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody, a także towarzyszące jej opady gradu zazwyczaj spowodowane są wysoką temperaturą. Sięgała ona gdzieniegdzie nawet od 29-31 st. Celsjusza. Jak informują eksperci, spadający grad, który zazwyczaj pochodzi z chmury kłębiasto deszczowej (cumulonimbus), może osiągnąć w ekstremalnych przypadkach prędkość nawet 150 km/h. Nic więc dziwnego, że przy okazji jego pojawienia się na jakimkolwiek terenie powoduje on spore straty.

Czy grad może pojawić się w Polsce?

Przerażeni mieszkańcy po informacjach zza granicy zastanawiają się, czy grad może także przyjść do Polski. Póki co w niektórych częściach kraju pojawił się on już kilkukrotnie - o czym informowało IMGW, a także RCB w ubiegłym tygodniu. W niedalekiej przyszłości istnieje duże prawdopodobieństwo, że opad ten ponownie pojawi się właśnie na zachodzie, ale także na północy kraju. O tym będą informować meteorolodzy, z których komunikatami warto pozostać na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Jan Paweł II mówił to codziennie, bez przerwy, aż do dnia śmierci. Ujawniamy treść słów
  4. Horror nastolatki wstrząsnął całą Polską. Tak brutalnego i bestialskiego gwałtu nie widział świat
  5. Przybylska przed śmiercią przeżyła prawdziwy koszmar. Błagała, żeby przestali
  6. Przygnębiający widok. Tak wygląda grób Agnieszki Kotulanki

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu