Tysiące policjantów na ulicach, w akcji drony i śmigłowce. TVN przekazuje wiadomości z Warszawy, będzie gorąco

Tysiące policjantów na ulicach, w akcji drony i śmigłowce. TVN przekazuje wiadomości z Warszawy, będzie gorąco Źródło: .

TVN na bieżąco przekazuje wiadomości prosto z Warszawy. Jutrzejszy dzień zapowiada się w stolicy bardzo gorąco i wcale nie chodzi o temperaturę. Na ulice zostaną oddelegowani policjanci, żandarmeria wojskowa i antyterroryści. Wszystko dla bezpieczeństwa.

TVN przekazuje ważne informacje tuż przed największym świętem narodowym. To, co dzieje się w stolicy wygląda na bardzo groźne, lecz chodzi o bezpieczeństwo. Wojskowi i policjanci masowo pojawią się na ulicach, będą uzbrojeni.

Święto Niepodległości zmusza policjantów do intensywnej pracy

Stołeczna policja już od dawna dokładnie planuje ten dzień. Święto Niepodległości w Warszawie sprawia, że od lat na ulice wychodzą tysiące policjantów. W tym roku - o ile pogoda pozwoli - mają pojawić się nawet drony i śmigłowce, by jeszcze dokładniej nadzorować sytuację.

W związku z obchodami Święta Niepodległości, aż do czwartku odnotowano 10 zarejestrowanych zgromadzeń. Największym z nich ma być marsz narodowców, który ruszy o godzinie 14:00 i przejdzie od ronda Dmowskiego przez most Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. W tym samym czasie w innym miejscu odbędzie się marsz antyfaszystów. W godzinach 11:00-13:00 odbędzie się też Bieg Niepodległości, w którym pobiegnie 22 tysięcy biegaczy.

TVN poinformował, jakie formacje będą dbały o bezpieczeństwo. Tysiące mundurowych wyjdzie na ulice

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak, poinformował, że o bezpieczeństwo będą dbały tysiące policjantów wspieranych przez wszystkie garnizony w kraju. Na ulice zostaną oddelegowani funkcjonariusze, którzy będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że do działań w Warszawie włączeni są również policjanci z pododdziałów kontrterrorystycznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sylwester Marczak zdradził też, że pojawią się policjanci zajmujący się "działaniami mniej jawnymi"

- Ich celem jest przede wszystkim analiza wszystkich zagrożeń oraz przygotowanie się na wszelkiego rodzaju zagrożenia - tłumaczy. Dodaje, że jeśli pozwoli na to pogoda, nad głowami będzie można zobaczyć drony i śmigłowce.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał
2. Straszne doniesienia obiegają media całego świata. Nie żyje legendarny Robert Norris

Na obchodach Święta Niepodległości ma zjawić się również Żandarmeria Wojskowa, która wraz z policją będzie prowadzić prowadzić patrole piesze i zmotoryzowane. 400 żołnierzy zostanie oddelegowanych do działań ochronnych. Będą uzbrojeni i wyposażeni w środki obezwładniające.

- Będziemy zabezpieczać miejsce uroczystości 10 i 11 listopada, dbać o bezpieczeństwo żołnierzy, którzy uczestniczą w uroczystościach oraz osób, które na uroczystości przyjdą - potwierdził rzecznik ŻW, podpułkownik Artur Karpienko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanair wycofuje samoloty. W polskich maszynach wykryto SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE pęknięcia
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Niestety, lekarze popełnili błąd. Informacje nt. strasznej choroby Jacka Rozenka ścinają z nóg
  4. Kotlet schabowy po staropolsku wręcz rozpływa się w ustach. Przepis na najbardziej soczyste i kruche mięso, będziecie zachwyceni
  5. Polsat przekazuje ostrzeżenia RCB dla Polaków. Są dwa zagrożenia z dwóch stron kraju

Źródło: TVN24

Następny artykuł