TVN premier Mateusz Morawiecki Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 10 Października 2020

Premier nagle zwołał Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Sytuacja w Polsce wymknęła się spod kontroli

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi dziś decyzje, jakie zapadły w sprawie funkcjonowania szkół w najbliższych tygodniach. Jak przekazuje TVN, wcześniej jednak pilnie zebrany został Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Sytuacja epidemiologiczna w kraju wymyka się spod kontroli.

Już dzisiaj premier Mateusz Morawiecki oficjalnie przekaże, jakie decyzje zapadły w sprawie funkcjonowania szkół. TVN przekazał, że wcześniej, po godzinie 11, zebrany został Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Lidl sprzedaje hit za groszeLudzie przecierają oczy ze zdziwienia. Lidl rozbił bank, turbohit jesieni za groszeCzytaj dalej

Premier pilnie zebrał Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, informuje TVN. Sytuacja w kraju jest alarmująca

Od 1 września podstawowym modelem pracy w szkołach jest nauczanie stacjonarne. Przejście na edukację zdalną możliwe jest dopiero po uzyskaniu przez dyrektora konkretnej placówki zgody organu prowadzącego, a także pozytywnej opinii sanepidu. W związku z dramatycznie nasilającą się epidemią staje się to jednak coraz trudniejsze. Liczba dobowych zakażeń każdego dnia przynosi ogromne rekordy. Taki stan rzeczy spowodował, że pojawiło się wiele pytań o to, czy wszyscy uczniowie powrócą do nauki zdalnej.

Po godzinie 11 premier Mateusz Morawiecki zebrał Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Obrady pod przewodnictwem szefa rządu częściowo odbywają się zdalnie. W posiedzeniu biorą udział m.in.: minister zdrowia Adam Niedzielski, minister edukacji Dariusz Piontkowski oraz wiceministrowie edukacji Marzena Machałek i Maciej Kopeć. Czy szkoły zostaną całkowicie zamknięte?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Nie wydaje mi się, żeby do takiego zamknięcia w pełnym zakresie doszło, jest to według mnie scenariusz bardzo mało prawdopodobny - mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski, w rozmowie z TVN24. Przyznał, że trudno przesądzać z góry, jakie decyzje zostaną podjęte. Potwierdził również doniesienia o tym, że rząd nie planuje zamknięcia wszystkich szkół.

Według ustaleń TVN, pod uwagę brane są różne scenariusze, jak zaostrzenie rygorów sanitarnych czy pominięcie sanepidu w kwestii decyzji o przejściu do trybu nauki zdalnej. Na dzisiaj zaplanowana jest konferencja prasowa premiera Morawieckiego, podczas której zostanie ogłoszona ostateczna decyzja w sprawie funkcjonowania szkół.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny apel, mówi się o zamknięciu cmentarzy. Ministerstwo zabrało głos

2. Wielka wpadka na konferencji. Wszystko za plecami premiera, nie miał o niczym pojęcia

3. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny

- W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych okresach, w kolejnych tygodniach - zapowiadał podczas piątkowej konferencji premier. Przyznał, że mechanizm, który wdrożony został w sierpniu, sprawdza się dobrze. Należy jednak stanowczo zareagować na rozszerzającą się w dramatycznym tempie epidemię.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W polskiej miejscowości remontowano wieżę kościelną. Znaleźli coś niesamowitego, aż trudno uwierzyć
  2. Iga Świątek nie musi już pracować do końca życia. Za dzisiejsze zwycięstwo dostała zasłużoną, kosmiczną fortunę
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Najlepszy syrop na odporność, zaledwie 3 składniki potrafią zdziałać cuda. Rozprawi się z każdym przeziębieniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News