Złe wiadomości dla wielu polskich miejscowości. Wg IMGW w sobotę i niedzielę będzie niebezpiecznie

Złe wiadomości dla wielu polskich miejscowości. Wg IMGW w sobotę i niedzielę będzie niebezpiecznie Źródło: unsplash/Anna King/

TVN przekazuje najnowsze informacje IMGW. Pogoda w weekend zmieni się o 180 stopni, na skutek czego zrobi się naprawdę niebezpiecznie. Każdy powinien to przeczytać.

TVN podaje zapowiedzi pogodowe na sobotę i niedzielę. Choć początek dnia może tego nie zwiastować, im bliżej wieczora, tym będzie robić się coraz bardziej niebezpiecznie. Szczególnie kierowcy powinni mieć te doniesienia na uwadze, bowiem warunki atmosferyczne nie będą zbyt sprzyjające dla podróży samochodem. 

Złe wiadomości dla Polaków. TVN przekazuje spostrzeżenia IMGW 

Sobota rozpoczęła się dość chłodno, ale w wielu regionach nawet słonecznie. Mieszkańcy nie powinni jednak dać się zwieźć, bowiem jeszcze dziś pogoda znacząco się pogorszy i może tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Zgodnie z obserwacjami meteorologów IMGW, w sporej części kraju, gdy tylko zapadnie zmrok, pojawią się gęste mgły, ograniczające widoczność nawet od 50 do 200 m. 

Co więcej, według najnowszej prognozy pogody, cały weekend nie zapowiada się nad wyraz ciekawie, a wszystko za sprawą ulewnych deszczów, które nie ustaną przez kilka godzin. Jak zapowiadają eksperci, padać będzie od godziny 21:00 w sobotę do godziny 21:00 w niedzielę. W wyniku takich warunków atmosferycznych może spaść od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie do 50 l/mkw.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ostrzeżenie IMGW, będzie niebezpiecznie 

W wyniku tak niepokojących obserwacji, IMGW zapowiada, że w przeciągu kilku lub kilkunastu najbliższych godzin mogą pojawić się ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa: małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego. Choć sytuacja pogodowa będzie podobnie przedstawiać się w całej Polsce, w tych właśnie regionach może być najbardziej niebezpiecznie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. 
Straszny wypadek 46 Polaków za granicą. Doniesienia przyprawiają o ciarki

Ponadto eksperci zwracają szczególną uwagę kierowców, bowiem panujące dzisiejszym wieczorem czy jutrzejszym porankiem warunki atmosferyczne mogą znacząco utrudniać poruszanie się po drodze. Apelują zatem, by o tych właśnie porach zachować szczególną ostrożność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Przyszła na badanie USG. Lekarz prawie zemdlał, gdy zobaczył, co ma w brzuchu
  3. Oszałamiającą urodę odziedziczyła po najprzystojniejszym Polaku i zjawiskowej mamie. Córka Bogusława Lindy wygląda jak milion dolarów
  4. Niesamowite, ale jest młodszy od Dominiki Tajner o 40 lat. Była żona Wiśniewskiego od razu go pokochała
  5. Zgwałcił i zamordował setki kobiet. Mimo tego znalazła się młoda kobieta, która wzięła z nim ślub i urodziła mu dzieci

Źródło: tvn24

Następny artykuł