TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia

TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia Źródło: unsplash/david_marcu/

TVN przekazał informacje o pilnym ostrzeżeniu - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił pilne alerty I i II stopnia na terenie niemal całego kraju. W najbliższych godzinach może być wyjątkowo niebezpiecznie, specjaliści zalecają szczególną ostrożność. Takie warunki pogodowe stwarzają ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia wielu osób.

TVN poinformował o pilnych alertach pogodowych wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści ostrzegają mieszkańców niemal całej Polski przed wyjątkowo niebezpiecznymi warunkami pogodowymi.

TVN przekazał informacje o pilnym alercie pogodowym

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia I i II stopnia dla mieszkańców niemal całego kraju ze względu na nadchodzącą falę upałów. Temperatura znacząco wzrośnie i może stanowić ogromne niebezpieczeństwo przede wszystkim dla osób starszych starszych, z niepełnosprawnością, przewlekle chorych, pracujących na zewnątrz w najgorętszych porach dnia, przyjmujących leki, dzieci i niemowląt oraz kobiet w ciąży.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje do godzin wieczornych w niedzielę w województwie dolnośląskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz częściowo mazowieckim. Na tych terenach specjaliści prognozują temperatury na poziomie 31 stopni Celsjusza.

TVN poinformował o ostrzeżeniach wydanych prze IMGW

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alarmy drugiego stopnia objęły województwa: lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie, lubelskie, pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, śląskie, podkarpackie, małopolskie oraz dolnośląskie i pozostałą część mazowieckiego. Na tych terenach temperatury wahać się będą od ok. 27 do nawet 33 stopni Celsjusza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Przyłbica zamiast maseczki? Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Rządowe Centrum bezpieczeństwa opublikowało infografikę, która zawiera zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie dotkliwych upałów. Specjaliści radzą, aby przebywając podczas upalnych dni unikać wysiłku fizycznego i zostać w domu, jeśli jest to możliwe. Dodatkowo należy pamiętać, by nosić nakrycie głowy i stosować kremy ochronne z filtrem UV, nosić lekką i przewiewną odzież, w ciągu dnia zamykać i zasłaniać okna w domu, nie zostawiać dzieci i zwierząt w autach oraz unikać spożywania alkoholu, który odwadnia organizm.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Ma się zacząć zaraz, już nie chodzi o wirusa
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcie

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News