Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze Źródło: .

TVN wystosował pilne ostrzeżenie do klientów dwóch wielkich sieci: Rossmanna i Biedronki. Przez nieuwagę, bądź zbytnią ufność, można stracić wielkie pieniądze. Będą one pobierane z konta co miesiąc i nie będzie możliwości ich odzyskać.

TVN zwrócił się w pilnym komunikacie do klientów Biedronki i Rossmanna. Mogą zostać ofiarami, a ich konta bankowe będą lżejsze o kilkaset złotych co miesiąc. Stacja pokazuje, na co zwrócić szczególną uwagę.

TVN ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Każdy musi to przeczytać

Sklepy, m.in. właśnie Rossmann i Biedronka, często wysyłają do swoich klientów informacje o bieżących promocjach, atrakcyjnych ofertach czy ważnych zmianach. Najczęściej odbywa się to za pomocą SMS-ów. W ostatnim czasie oszuści zaczęli wysyłać tysiące takich wiadomości, w których można przeczytać o nagrodach wygranych w niezapowiedzianych losowaniach.

- Otrzymujemy wiele zgłoszeń, że nasi czytelnicy masowo "wygrywają" cenne nagrody w konkursach Biedronki i Rossmanna. Tak przynajmniej mówi im SMS, którego dostają i który wątkuje się na telefonie pod innymi (prawdziwymi) wiadomościami jakie dana osoba otrzymywała w przeszłości od Biedronki lub Rossmanna - informuje serwis Niebiezpiecznik.

Co miesiąc można nieświadomie tracić ponad 300 złotych z konta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przykładowa wiadomość może wyglądać tak: "Szanowny Kliencie, Twoje nazwisko zostalo wybrane jako zwyciezca 2. miejsca w naszym listopadowym losowaniu. Wyświetl szczegóły tutaj:". W żadnym wypadku nie wolno klikać w link. Ci, którzy to zrobili, zostali przekierowani do ankiety z logo Biedronki lub Rossmana, w której od odebrania nagrody dzieliło ich tylko podanie danych. Potem wyświetla się komunikat o konieczności uiszczenia opłaty w wysokości 2 euro. Czymże jest taka mała kwota przy możliwości wygrania najnowszego iPhone'a?

Dzisiaj grzeje: 1.Legendarny muzyk zapłodnił nieletnią dziewczynę. Potem zmusił ją do aborcji. Po latach prawda wyszła na jaw
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"

W innej części strony drobnym szarym drukiem napisano, że opłata w wysokości dwóch euro obejmuje kilkudniowy "okres próbny". po jego zakończeniu, karta płatnicza może zostać obciążona kwotą 75 euro. Jeżeli subskrypcja nie zostanie anulowana, opłata będzie pobierana z konta co miesiąc. Można stracić naprawdę spore pieniądze.

Tym samym TVN poinformował, że ani Biedronka ani Rossmann przy okazji konkursów nie żądają od swoich klientów dodatkowych opłat. Wszystkie aktualne konkursy znajdują się na stronach internetowych, a klient jest o nich informowany przy okazji zakupów. Kiedy nawet po odruchowym kliknięciu w link pojawi się informacja o konieczności uiszczenia jakichkolwiek opłat, jest to znak, ktoś próbuje nas oszukać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe 500 plus zgarnie 320 tys. osób. Sprawdź, czy Ty też możesz!
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Najbardziej soczyste i najzdrowsze kotlety mielone na świecie. Z piekarnika, rewolucyjny przepis
  4. Odkrył tajemne drzwi w piwnicy. Jego ciało zaczęło drżeć na widok sceny jak z horroru, od razu złapał za kamerę
  5. Chińskie znaki zodiaku deklasują tradycyjne. Ujawniają całą prawdę o przyszłości każdego


Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News