Potężne trzęsienie ziemi za granicą. Są ranni, TVN podaje coraz to nowsze wiadomości

Potężne trzęsienie ziemi za granicą. Są ranni, TVN podaje coraz to nowsze wiadomości Źródło: Twitter.com/DarkWeb Haber

TVN przekazał wstrząsające informacje zza granicy. Potężne trzęsienie ziemi spowodowało, że zarówno turyści z kilkunastu krajów oraz mieszkańcy znajdujący się w epicentrum wydarzenia zaczęli bać się o swoje życie. Niestety, są osoby ranne.

TVN podał do mediów informacje o trzęsieniu ziemi w popularnym, turystycznym kraju. Niestety, urlop dla niektórych osób nie będzie miłym wspomnieniem. Służby przekazały informacje o osobach rannych. Mieszkańcy boją się o swoje życie i obawiają się powtórki.

TVN: 20 osób zostało rannych

Dziś po godzinie 13:00 zatrzęsła się ziemia w jednym z najbardziej obleganych turystycznie krajów. Żywioł tego popołudnia dotknął znane tureckie miasto, w którym w ciągu roku przewijają się miliony osób spragnionych pięknych widoków. Niedaleko Denizli znajduje się bowiem park krajobrazowy, którego atrakcją są wapienne osady na zboczach gór. W upalny sierpniowy dzień Denizli odwiedziło wiele osób.

W pewnym momencie wszyscy obecni w budynkach i na ulicach odczuli silne trzęsienie ziemi. Jak zbadali eksperci, wynosiło ono 5,7 w skali Richtera. Do szpitali ostatecznie trafiło 20 osób z obrażeniami ciała, nie było ofiar śmiertelnych całego zajścia. Ognisko wstrząsów znajdowało się zaledwie 6 km od miasta. Trzęsienie ziemi było odczuwane też w Aydin, Manisie, Isparcie, Burdurze, Izmirze, Afyonkarahisarze i Antalyi.

Eksperci ostrzegają, że takie zdarzenia mogą mieć miejsce częściej

W ubiegłą sobotę miało miejsce podobne zdarzenie, choć nie tak mocno odczuwalne na lądzie. Turcja jest bardzo narażona na trzęsienia ziemi, ponieważ znajduje się na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i afrykańskiej. Nie jest wykluczone, że jeszcze podczas tych wakacji turystów spotka kolejny koszmar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaledwie 2 lata temu zarówno w Turcji jak i w Grecji miało miejsce trzęsienie ziemi, w wyniku których aż 120 osób zostało rannych w samej Grecji. Żywioł wywołał również ogromne tsunami. Wstrząsy miały niemały wpływ na turystykę na wyspie Kos.

Dzisiaj grzeje: 1. Masz stary dowód? Lepiej go nie wyrzucaj!
2. Fiskus wyposażył swoich urzędników w nowy sprzęt. Mocno się zdziwisz czym teraz dysponuje skarbówka

Epicentrum znajdowało się u brzegów Turcji. Miasto Bodrum było zagrożone, a aż 900 tysięcy osób znajdowało się w strefie największego niebezpieczeństwa. Trzęsienia odczuło wtedy aż 4,3 milionów ludzi. W Bodrum 70 osób wymagało hospitalizacji. Magnituda wynosiła 6,7.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIECI
  2. Agata Duda rozpłacze się, kiedy to usłyszy. Słynna polityk ujawniła wszystkie grzechy Pierwszej Damy
  3. Katarzyna Dowbor wyjawiła, że ma przedziwne sny gdy jej organizm jest wycieńczony. Opowiedziała co jej się śni
  4. Oficjalne: To nie było samobójstwo! Telewizja Polsat właśnie podała pilne informacje na temat jednej z najgłośniejszych politycznych śmierci - Brunona K.
  5. Boczek z "Kiepskich" jest nie do poznania. Schudł przez straszną chorobę (ZDJĘCIA)

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News