Nie żyje przyjaciółka Jana Pawła II. Pani Natalia była wyjątkową kobietą

Nie żyje przyjaciółka Jana Pawła II. Pani Natalia była wyjątkową kobietą Źródło: fot. pixabay.com/ ID 263582

TVN przekazał właśnie informacje o śmierci przyjaciółki Jana Pawła II, z którą papież poznał się jeszcze za czasów II wojny światowej.

TVN przekazał informacje o śmierci pani Natalii Rolleczek, która jest autorką wielu książek dla młodzieży, a także powieści historycznych. Jednak największy szum wzbudził jej pisarski debiut zatytułowany "Drewniany różaniec", który ukazywał fragment autobiograficzny, dotyczący okresu, w którym Rolleczek żyła w sierocińcu prowadzonym przez siostry felicjanki.

Książka ukazała się tuż po wojnie w 1945 roku, a już rok później została zatwierdzona przez ministerstwo jako lektura zalecana w bibliotekach licealnych. Co więcej, przez wiele lat była wykorzystywana przez rząd PRL-u do prowadzenia antykościelnej propagandy.

TVN przekazał informację o śmierci Natalii Rolleczek

Książka "Drewniany różaniec" została nawet przeniesiona na ekrany kinowe w 1964 roku, jednak w momencie, kiedy kardynał Karol Wojtyła został powołany na papieża Jana Pawła II, Rolleczek całkowicie odcięła się od antykościelnego wydźwięku swojej debiutanckiej powieści.

Natalia Rolleczek urodziła się w Zakopanem i z powodu biedy musiała spędzić dwa lata w sierocińcu prowadzonym przez zakonnice, co później stało się źródłem inspiracji do napisania jej debiutanckiej powieści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z Janem Pawłem II poznała się jeszcze podczas II wojny światowej i bardzo szybko połączyła ich bardzo silna przyjaźń, która przetrwała wiele lat. Natalia Rolleczek 16 lutego skończyła okrągłe 100 lat, a dzisiaj dowiedzieliśmy się o jej śmierci, która jest potwornym ciosem dla całej polskiej literatury.

Oczywiście "Drewniany różaniec" to nie jedyna książka w dorobku artystycznym Natalii Rolleczek. Pisarka jest również autorką wielu powieści dla młodzieży, dramatów, a także książek historycznych, których akcja toczyła się m.in. w starożytnym Egipcie w czasach panowania cesarza Augusta, czy w Syrii w okresie panowania króla Antiocha.

Pisarka miała liczne grono miłośników swojej twórczości, dla których informacja o jej śmierci jest potworną nowiną. Podobnie jak dla rodziny oraz przyjaciół, którzy teraz pogrążyli się w głębokiej żałobie. Cała redakcja Pikio.pl składa najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia.

Pisarka odniosła w swojej karierze liczne sukcesy, a w 1980 roku została uhonorowana nagrodą od Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Tak szybko Polki jeszcze nie chudły. Dieta chlebowa przynosi piorunujące efekty i jest pyszna
  4. Nagle w łożu małżeństwa z 50-letnim stażem zaczęły dziać się niestworzone rzeczy. Nigdy czegoś śmieszniejszego nie czytałeś
  5. Jak Szelągowskiej udało się przejść tak spektakularną metamorfozę? Nie do poznania, jak dwie różne kobiety
  6. Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie

 

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News