Jest afera, skandal w "MasterChefie". TVN odpowiedziało na oskarżenia, widzowie zarzucają stacji kłamstwo

Jest afera, skandal w "MasterChefie". TVN odpowiedziało na oskarżenia, widzowie zarzucają stacji kłamstwo Źródło: screen/TVN

Podczas ostatniej emisji programu TVN pt. "MasterChef Junior" doszło do scen, które oburzyły widzów. Gdy stacja próbowała wytłumaczyć się, oglądający zarzucili jej kłamstwo.

TVN się pod koniec odcinka programu "MasterChef Junior" zdecydowało się na wprowadzenie motywu, który miał służyć "rozluźnieniu" atmosfery. Niestety, choć niewątpliwie uczestnicy dobrze się bawili widzowie byli wyraźnie zniesmaczeni. 

TVN oburzył widzów decyzją dotyczącą zakończenia odcinka MasterChefa

W odcinku pojawił się Wojciech Modest Amaro, dla którego młodzi uczestnicy musieli przygotować nie tylko standardowe potrawy, ale także torty. Gdy nagle Ania Starmach zaatakowała tortem twarz Michela Morana, w studiu rozpoczęła się prawdziwa batalia. Choć motyw bitwy na torty pojawiał się w wielu produkcjach dla dzieci, w tym wypadku wywołał dosyć ostrą reakcję.

Internauci zarzucili, że stacja TVN decydując się na takie zakończenie odcinka, daje zły przykład dzieciom. Przede wszystkim, na ekranie zmarnowano mnóstwo żywności, co spotkało się z ostrą krytyką.

- Oglądaliśmy program z trójką dzieci i stwierdziliśmy, że jest to ostatni raz. Dla nas jest to bardzo zły przykład dla młodych ludzi. Tyle dzieci na świecie głoduje, a tu taki przykład... - komentował internauta, a to tylko jeden z wielu nieprzychylnych komentarzy.

TVN wydaje oświadczenie, fani nie są przekonani

TVN zdecydował się wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie, które miało załagodzić sprawę. Stacja stwierdziła, że bitwa była inscenizowana, a żywność była z modeliny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W programach "MasterChef" i "MasterChef Junior" skrupulatnie podchodzimy do kwestii wykorzystania produktów spożywczych. [...] Dlatego wszelkie elementy pojawiające się w scenach niezwiązanych bezpośrednio z konkurencjami gotowania to rekwizyty wykonane przez naszych specjalistów. Scenografia tworzona jest m.in. z nietoksycznych pian, modelin plastycznych oraz tworzyw silikonowych - napisano w komunikacie, w który widzowie nie mogli uwierzyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili
2. Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie

Internauci wskazywali, że zarówno jurorzy, jak i dzieci chętnie zajadali się rzucanymi w siebie tortami. Zarzucono stacji TVN kłamstwa zamiast przeprosin oraz ponownie wytykano marnowanie dużych ilości jedzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Raport NFZ na temat depresji w Polsce. Jak wypadamy na tle innych krajów?
  2. Poznaliśmy nowego prezesa PZPN? Zadziwiające doniesienia, kibice są oburzeni
  3. Ekspert zdradził, co nas czeka po Wielkanocy. Na te słowa czekali wszyscy Polacy
  4. Minister wygadała się przed kamerami. Niektóre nowe zakazy mogą z nami zostać na zawsze
  5. Rydzyk podczas epidemii wyrzucił swojego ulubieńca na bruk. Nie zamierza milczeć, ujawnia, o co prosił go duchowny
  6. 2-letni syn Anity przed śmiercią karmiony był karmą dla szczurów i niedopałkami. Dziennikarze dotarli do strasznych szczegółów

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News