Koszmarne wieści. Żona znanego dyplomaty zabiła człowieka, potworna, niespodziewana tragedia za granicą

Koszmarne wieści. Żona znanego dyplomaty zabiła człowieka, potworna, niespodziewana tragedia za granicą Źródło: pikio

Żona jednego z dyplomatów dopuściła się zabójstwa człowieka. Kobieta, wykorzystując immunitet dyplomatyczny, uciekła do Stanów Zjednoczonych. Cała sprawa przybiera rozmiary wielkiego, dyplomatycznego skandalu.

Żona wysoko postawionego polityka popełniła koszmarną zbrodnię. Całe społeczeństwo żyjące w Zjednoczonym Królestwie domaga się ekstradycji żony jednego z amerykańskich dyplomatów, która zabiła człowieka. Kobieta, nie chcąc odpowiadać za swój czyn przed brytyjskim sądem, zdecydowała się na emigrację do Stanów Zjednoczonych, gdzie chroni ją mandat dyplomatyczny. Temat wywołał prawdziwe napięcia między Zjednoczonym Królestwem a USA.

Żona dyplomaty zabiła człowieka

Do opisywanego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Motocyklista Harry Dunn zginął obok bazy RAF w Croughton, z której korzystają wojska US Army i królewskich sił lotniczych. Mężczyzna wpadł na samochód, który jechał po złym pasie ruchu. Kierowcą pojazdu była żona jednego z amerykańskich dyplomatów w Wielkiej Brytanii. Kobieta, żeby uniknąć brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, uciekła z kraju i zasłania się immunitetem dyplomatycznym, przez co nie jest do schwytania przez policję i prokuraturę. Mimo że służby apelowały do ambasadora USA o anulowaniu immunitetu dla żony dyplomaty, to ich prośby spotkały się ze stanowczą odmową.

- Niestety, poinformowano nas później, że wniosek został odrzucony, a podejrzana opuściła Wielką Brytanię - powiedziała w telewizji Sky News nadinspektor policji w Northamptonshire, Sarah Johnson.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skandal dyplomatyczny wisi w powietrzu

Sprawa zabójstwa Harry'ego Dunna zrobiła się poważna do tego stopnia, że swoją interwencję w sprawie przeprowadził minister spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
2. Znalazła przy rzece roztrzęsionego psa. Spojrzała na szyję zwierzaka i wytrzeszczyła oczy

- Pragnę złożyć kondolencje rodzinie dotkniętej tym tragicznym incydentem. Zadzwoniłem do ambasadora USA, aby wyrazić rozczarowanie Wielkiej Brytanii i wezwać ambasadę do ponownego rozważenia sprawy - mówi szef brytyjskiego MSZ Dominic Raab.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemcy dają mieszkania ZA DARMO! Polacy mają problem i nie biorą
  2. Gwiazda rozwścieczyła fanów. Zarzucili jej, że kpi z Holocaustu
  3. 1996 r.: Najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w historii! Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu i eksplodowały, na pokładach były setki osób
  4. Widzowie już dawno nie byli tak wściekli na Polsat i TVN! "Doznałam szoku widząc to w TV", "Po pijaku ustalali
  5. Rzeczy, które zrobili z ciałem Szarika z "Czterech pancernych i psa" po jego śmierci doprowadzają do bezsilnej wściekłości

źródło : TVN 24

Następny artykuł