Pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem dla 5 województw. TVN: IMGW alarmuje: NIE róbcie tego pod żadnym pozorem

Pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem dla 5 województw. TVN: IMGW alarmuje: NIE róbcie tego pod żadnym pozorem Źródło: pikio.pl

TVN poinformował o wyjątkowo alarmujących warunkach pogodowych. Cały kraj będzie światkiem niszczącej suszy, a gdzieniegdzie pojawi się jeszcze zagrożenie związane z wystąpieniem burz z z gradem. Rządowe służby alarmowały w telewizji na co trzeba uważać i czego unikać w związku z rosnącym niebezpieczeństwem.

TVN podał wyjątkowo niepokojące informacje. Na terenie Polski w ciągu najbliższych kilku dni może dojść do niespodziewanych i wyjątkowo niespokojnych zawirowań pogodowych. Z jednej strony, będziemy mieli do czynienia z suszą, a z drugiej dojdzie do wyładowań atmosferycznych w postaci niebezpiecznych burz z gradem. Rządowe służby za pomocą telewizji postanowiły powiedzieć, na co trzeba wyjątkowo uważać.

TVN informuje o wyjątkowej zmianie sytuacji pogodowej. W całym kraju dojdzie do wielkich zawirowań

W wyjątkowo niekomfortowej sytuacji znajdą się mieszkańcy pięciu polskich województw. Wyjątkowo ryzykownie będzie na terenie lubuskiego i wielkopolskiego. Dojdzie tam do niewidzianych od dziesiątek lat susz i pojawienia się wyjątkowo wysokich temperatur niebezpiecznych dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców kraju. Temperatura może osiągać powyżej 35 kresek na termometrze. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodnio-pomorskim.

Z kolei gradowe burze pokryją obszary kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Te wyładowania są oczywistym następstwem dużej temperatury i mieszania się frontów ciepłego i chłodnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW alarmuje. Trzeba uważać na pogodę

Zarówno pogoda burzowa, jak i susze są bardzo niebezpieczne dla ludzkiego życia i zdrowia. Gorące powietrze, mimo że przyjemne, może być wyjątkowo ciężkie dla osób chorych na serce, a także prowadzić do udarów, odwodnienia. Na taką pogodę nie można nie wychodzić z domu bez nakrycia głowy i bez butelki wody. Eksperci są zgodni co do tego, by nie wychodzić z domu bez widocznej przyczyny i żeby nie unikać cyklicznych ostrzeżeń wysyłanych drogą SMS-ową i alarmujących o nieprzewidzianych okolicznościach.

W specjalnym komunikacie IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia pogodowego na danych obszarach i prosiło o dostosowanie się do wszelkich, podanych w nich instrukcjach.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - napisali pracownicy IMGW w specjalnym oświadczeniu

  1. Prawdziwe nazwisko Bieńkowskiej to "Moycho". Gdy dowiecie się skąd pochodzi, mocno się zdziwicie
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
  3. Isabel Marcinkiewicz dostała za swoje? Taka decyzja sądu wprawiła ją w osłupienie
  4. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  5. Smutna wiadomość obiega media. Nie żyje były piłkarz reprezentacji Polski
  6. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel

Źródło: TVN24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu