Miliony widzów TVN usłyszało przejmujące słowa. Szumowski potwierdził: "Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń"

Miliony widzów TVN usłyszało przejmujące słowa. Szumowski potwierdził: "Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń" Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Łukasz Szumowski udzielił wywiadu TVN, w którym wypowiedział się na temat obecnej sytuacji epidemicznej. Niestety, Minister Zdrowia potwierdził, że weszliśmy w kolejny etap epidemii.

TVN w trakcie programu Magazyn TVN24 gościem był obecny szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski. Wypowiadał się na temat zbliżających się świąt wielkanocnych oraz wciąż wzrastającej liczby zarażonych.

Na antenie TVN Łukasz Szumowski mówił o obowiązkowych maseczkach i "kolejnym etapie zakażenia"

Jak stwierdził Łukasz Szumowski, warto rozważyć wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek poza domem. To wszystko przez to, że w kraju jest coraz więcej chorych bezobjawowo, którzy zarażają, choć sami nie nie mają objawów.

- Ona [maseczka - dop. red.] oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń - mówił minister dla TVN.

Niestety, osoby bezobjawowo zakażone to wyjątkowe zagrożenie dla rozprzestrzeniania się epidemii. Tacy zarażeni nie będą zdawali sobie sprawy z objawów, więc prawdopodobnie nie będą nawet przebadani, ani poddani kwarantannie.

Łukasz Szumowski na temat końca epidemii. Nie ma dobrych wieści

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łukasz Szumowski przyznał, że nie wiadomo, kiedy może skończyć się epidemia. Mogą to być równie dobrze, dwa, cztery, czy nawet sześć miesięcy. Wypowiedział się także na temat Wielkanocy. Zalecił, aby powstrzymać się od wyjazdów i spędzić święta jedynie z osobami, z którymi się mieszka.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna śmierć z samego rana, ogromny żal. Antoni Macierewicz poinformował o wielkiej stracie
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

- Naprawdę, to jest ogromne ryzyko. Mówię to z ogromnym żalem, ale i z dużą odpowiedzialnością: tak, święta w samotności lub tylko z tymi, z którymi mieszkamy na co dzień [...]  Nie powinniśmy jeździć i spotykać się przy rodzinnym stole. Powtórzę: dziś wiele osób może nawet nie wiedzieć, że ma koronawirusa i infekcję, bo przechodzi ją bezobjawowo. Ale zaraża! - mówił Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  4. Miliony widzów TVN usłyszało przejmujące słowa. Szumowski potwierdził: "Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń"
  5. Duda zdradził nieznane fakty na temat katastrofy smoleńskiej. Nad trumną Kaczyńskiej doszło do niebywałej sytuacji
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News