Trwoga na urlopie. Sanepid poszukuje osób, które były w popularnym miejscu, potwierdzono zakażenie kobiety

Trwoga na urlopie. Sanepid poszukuje osób, które były w popularnym miejscu, potwierdzono zakażenie kobiety Źródło: Jan Bielecki East News

TVN poinformował, że pracownica bardzo popularnego miejsca w miejscowości turystycznej, uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sanepid poszukuje osób, które ostatnio były w tamtej lokalizacji. Istnieje ryzyko, że podczas urlopu zaraziły się niebezpiecznym patogenem. Sytuacja jest naprawdę poważna.

TVN opublikował informacje dotyczące niebezpieczeństwa, z jakim zetknęli się urlopowicze przebywający na urlopie w Trójmieście. Turyści, którzy spożywali posiłki w jednej z gdyńskich restauracji, są w poważnym niebezpieczeństwie. Kobieta, która pracowała w lokalu, jest zakażona koronawirusem. Media donoszą, że kelnerka często zapominała o noszeniu maseczki ochronnej. Sanepid apeluje, by osoby, które bywały w popularnym lokalu, niezwłocznie to zgłosiły. Wczasowiczów ogarnęła trwoga.

TVN poinformował o kelnerce zakażonej koronawirusem

Sanepid poszukuje osób, które w dniach 26-30 lipca były w teksaskiej restauracji Pueblo przy ulicy Antoniego Abrahama 56 w Gdyni. U jednej z kelnerek, która pracuje w tym miejscu, wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zagrożenie jest naprawdę ogromne. Zarażonych mogło zostać wielu klientów. Trójmiasto jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym, Gdynię w ostatnim czasie odwiedziły rzesze turystów. Już około stu klientów restauracji zostało objętych obowiązkową kwarantanną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mówimy o jednej osobie, która pracowała jako kelnerka w tej restauracji. Z naszego dochodzenia epidemiologicznego wynika, że raz nosiła maseczkę, raz tej maseczki nie nosiła. Ciężko jest zweryfikować, których klientów, w jaki sposób obsługiwała - poinformował Tomasz Kiliński, dyrektor sanepidu w Gdyni.

Apel Gdańskiej Stacji Sanitarnej został opublikowany w mediach społecznościowych, co wywołało falę zgłoszeń. Internauci, którzy jedli w restauracji Pueblo, boją się o swoje zdrowie. Z informacji opublikowanej przez knajpę wynika, że lokal pozostanie nieczynny przez około tydzień. Osoby, które były w restauracji przy ulicy Antoniego Abrahama 56 w Gdyni, proszone są o kontakt pod numerem: 58 620-18-38 wew. 326 lub 605-462-480. Można napisać również na e-mail: epidemiologia@psse.gdynia.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia potwierdza, będzie nowe prawo. Dotknie wszystkich Polaków
2. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia

Zgodnie z ustaleniami resortu zdrowia sprzed kilka tygodni, klienci spożywający posiłek w restauracji są zwolnieni z obowiązku zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczki ochronnej. Przepis ten obowiązuje jednak pracowników, którzy podczas pracy mają kontakt z klientami. Niestety, nie każdy przestrzega zasad. Dziś w Polsce odnotowano rekordowe 680 zakażeń niebezpiecznym patogenem. Niektóre powiaty są zdziesiątkowane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Nie żyje młodziutki gwiazdor. Miał zaledwie 17 lat, zginął w tragicznych okolicznościach
  3. ZUS wydał pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, sypną się ogromne kary
  4. Porażające doniesienia brytyjskiej prasy. Harry zniknął
  5. Fatalny finał wesela. Nagle rzucił się na swoją ukochaną, nikt nie mógł przewidzieć, co zrobi potem
  6. Uwaga, niebawem będą dzwonić do części Polaków. Wiemy o co chodzi, lepiej się przygotować
  7. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych
  8. Każdy zna Macieja Stuhra, a kim jest jego żona? W internecie pokazuje zdjęcia obłędnych potraw
  9. Nie żyje Krystyna Lipińska-Raczek. Rodzinna tragedia, nic nie dało się zrobić

Źródło: TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News