Mało kto wiedział, co przeżywa. Paweł Wilczak od dekad zmaga się z ciężką chorobą

Mało kto wiedział, co przeżywa. Paweł Wilczak od dekad zmaga się z ciężką chorobą Źródło: youtube.com tvnpl

Znany z TVN Paweł Wilczak w końcu zabrał głos. Okazało się, że od dekad walczy z ciężką chorobą. Wykańcza go do cna, wiele osób w Polsce zmaga się z tym samym.

TVN dał poznać go bliżej w serialu "Kasia i Tomek". Teraz dowiadujemy się, że jeden z najsympatyczniejszych i ambitnych aktorów walczy z ciężką chorobą, do tej pory nie dał nic po sobie poznać.

Aktor stacji TVN zdradził, na co choruje

Paweł Wilczak w rozmowie z "Vivą" zdradził kilka szczegółów ze swojego życia osobistego. Najbardziej szokujące wyznanie dotyczyło choroby. Co więcej, aktor powiedział, że trwa to już długie lata. Można by się domyślać, że przez ten czas artysta nieco się "przyzwyczaił" i dobrze poznał wroga, niestety bywa, że atakujący jest silniejszy. Paweł Wilczak zmaga się z bezsennością.

- Cierpię od dekad. Nie przyzwyczaiłem się (...) Może trochę ją oswoiłem, choć są takie momenty, że mnie totalnie pokonuje. Czysto fizycznie. Człowiek nie ma siły, a muszę mieć. Bywa różnie, nawet nie chce mi się o tym gadać. Słyszałem tyle teorii, byłem w tylu miejscach, u tylu specjalistów, którzy obiecali pomoc - tłumaczy Paweł Wilczak w rozmowie z dziennikarzami "Vivy".

Paweł Wilczak zdradził, jak radzi sobie podczas bezsennych nocy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób cierpiących na bezsenność potrafi godzinami patrzeć się w sufit i tracić czas na leżenie, które najczęściej nie doprowadzi do snu. Paweł Wilczak zdecydowanie ma jedno ulubione zajęcie, kiedy choroba przybiera na sile.

- Czytam kompulsywnie, co ma też dobre strony, bo nadrabiam zaległości i staram się być na bieżąco. Czasami czytam dwie lub trzy książki naraz: beletrystykę, dokument, rzeczy naukowe. W momencie czytania, przeżywania wszystko mi się układa, ale jak potem staram się przypomnieć sobie jakiś szczegół, myśl, to wracam do tych książek, żeby się upewnić - zdradził aktor. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Przewlekła bezsenność to problem aż 10% osób na całym świecie. Polscy naukowcy szacują, że dziś nawet połowa Polaków może mieć problemy ze snem - okresowe lub ciągłe. Tylko na początku XXI wieku na bezsenność skarżył się co trzeci rodak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Super Express, Focus

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News