TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze Źródło: .

TVN przekazuje ostrzeżenia płynące z banków. Jak się okazuje, okres przedświąteczny jest wprost idealny dla przestępców, aby dobrać się do naszego majątku. Oszuści mają coraz sprytniejsze metody, by nas okraść. Powinniśmy zachować wielką ostrożność.

TVN przekazał ostrzeżenia od przedstawicieli największych banków w Polsce. Bankowcy i stacja telewizyjna przestrzegają przed podejrzanie wyglądającymi wiadomościami i próbami wyłudzenia od nas pieniędzy za pomocą technologii Blik. Jak się okazuje, złodzieje wprost wyspecjalizowali się w cyberprzestępczości i jest ona dla nich o wiele prostsza niż wyciągnięcie komuś portfela z kieszeni na ulicy. Te ostrzeżenia powinny przestrzec wszystkich przed pochopnym wysyłaniem pieniędzy.

TVN informuje o problemach z przestępcami działającymi w sieci. Przed świętami jest ich wyjątkowo dużo

Stacja telewizyjna informując o oszustach. Zaznacza, że większość banków działających w Polsce wysłała do swoich klientów ostrzeżenia w związku z działalnością przestępczą polegającą na próbie wyczyszczenia konta bankowego. Włamywacze mają wiele sposobów na to, aby dobrać się do naszego portfela i wcale nie obawiają się ich używać, gdyż najczęściej po wszystkim zostają anonimowi.

- Uważaj na wszelkie próby podszywania się pod znajomych. Poprzez media społecznościowe, oszuści podający się za znajomych proszą o podanie kodu BLIK do wypłaty środków z bankomatu, ponieważ potrzebują wsparcia finansowego - czytamy na stronie MBanku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSU POD GALERIĄ

Metoda na SMS-y i maile jest niezwykle skuteczna

Innym sposobem przestępców na uzyskanie korzyści majątkowych jest wysyłanie dziwnie wyglądających SMS-ów lub wiadomości mailowych o przecenach, prośbach o zalogowanie do portali społecznościowych, bądź wzięciu udziału w losowaniu. Dzięki temu włamywacze zyskują nasze dane i sprawnie operują nimi w celu dokonywania wypłat w naszym imieniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci
2. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
3. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl

- Okres świąt to czas, kiedy oszuści stają się szczególnie aktywni. Między innymi przy okazji zakupów świątecznych mogą wyłudzić od ciebie dane logowania do bankowości (phishing) i ukraść wszystkie twoje pieniądze z konta. Link do takiej strony możesz otrzymać: w SMS-ie, który wygląda jak od kuriera, w wiadomości na portalu społecznościowym z przejętego przez oszustów konta kolegi, w fałszywym mejlu ze sklepu internetowego, od nieuczciwego sprzedawcy w serwisie aukcyjnym - ostrzega swoich klientów ING Bank Śląski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Antyfake - największy portal fact-checkingowy. Jego misja i najważniejsze informacje
  2. Lelum.pl: Portal dla nowoczesnych kobiet. Kto jest redaktorem naczelnym?
  3. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  4. Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność
  5. Albert Wójcik: kim jest? Młody biznesmen i miłośnik zwierząt
  6. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

źródło: TVN 24 BiS

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News