Lorenzo za chwilę uderzy w Europę. Złe wiadomości dla Polaków

Lorenzo za chwilę uderzy w Europę. Złe wiadomości dla Polaków Źródło: Pixabay/Jonny Lindner

TVN podało informacje o huraganie Lorenzo, który ma siać spustoszenie w Europie. Niestety, choć huragan nie uderzy bezpośrednio w Polskę, jego skutki i tak niedługo odczujemy.

TVN poinformowało o jednym z silniejszych huraganów - Lorenzo - który znajduje się obecnie nad Atlantykiem. Wiejąc z prędkością do 170 km/h spowodował ogromne szkody na Azorach. Zniszczenia oszacowano na kilkadziesiąt domów, ponad 60 zatarasowanych urwanymi drzewami dróg, oraz blisko 200 ewakuowanych osób. Teraz niebezpieczny żywioł zmierza w stronę Europy.

Pilne informacje TVN. Już w czwartek huragan Lorenzo uderzy w Europę

W czwartek huragan dotrze do wybrzeża Wysp Brytyjskich. Po przebyciu takiej drogi znacznie osłabnie, ale to nie oznacza, że nie będzie niebezpieczny - pod żadnym pozorem nie należy go bagatelizować. Irlandzkie służby meteorologiczne wydały alarmy o zagrożeniu drugiego stopnia. 

Według prognoz, w Irlandii wiatr ma osiągać prędkości od 100 do 120 kilometrów na godzinę, przewiduje się także opady na poziomie 50 litrów na metr kwadratowy. Osoby przebywające w okolicach irlandzkiego wybrzeża mogą spodziewać się również przerw w dostawie prądu, który z powodów bezpieczeństwa może być odłączony. Ponadto będą problemy z transportem morskim - zapowiadany jest sztorm mający siłę 10 stopni w skali Beauforta.

Efekty huraganu Lorenzo odczujemy również w Polsce

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Huragan Lorenzo, po przejściu przez Wyspy Brytyjskie, ma przejść przez państwa Beneluksu, później zaś środkowe Niemcy, finalnie docierając do Polski. Przez ten czas wędrówki można się spodziewać, że pozostałości huraganu znacznie się osłabią i nie będziemy pod tak dużym zagrożeniem, jak np. Azory czy nawet Irlandia. Mimo to pogoda ma znacznie się popsuć.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać 
2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

Pozostałości huraganu mają być najbardziej odczuwalne na Dolnym Śląsku, gdzie resztki mas powietrza mają zakończyć swój bieg. W nocy z piątku na niedzielę na południu oraz południowym wschodzie Polski, można oczekiwać bardzo intensywnych opadów deszczu na poziomie od 10 do 25 mm na metr kwadratowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące rodzin ODCIĘTYCH od 500 plus. Ty też możesz mieć problem
  2. Znaki zodiaku najsilniejszych kobiet. One poradzą sobie ze wszystkim, jesteś na liście?
  3. Nasze babcie miały niesamowite sekretne sposoby na placki ziemniaczane. Zapach i smak aż czuć przez monitor
  4. Rydzyk będzie kształcił pielęgniarki. Zajmą się cielesnością
  5. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler

Źródło: TVN 

Następny artykuł