Ekspert wprost ujawnił zatrważającą prawdę. Wszystko poszło na antenie

Ekspert wprost ujawnił zatrważającą prawdę. Wszystko poszło na antenie Źródło: Gabe Pierce Unsplash.com

TVN stara się na bieżąco przekazywać najświeższe informacje dotyczące przebiegu epidemii w Polsce. Dodatkowo telewizja zaprasza do swojego studia ekspertów, którzy pomagają zrozumieć, czym dokładnie jest koronawirus i jak najlepiej chronić się przed zakażeniem. To, co powiedział w "Faktach po Faktach" jeden z nich, może zasmucić wiele osób, trzeba się na to przygotować.

TVN zaprosił do rozmowy po głównym wydaniu wiadomości Marka Posobkiewicza. Jest to były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego i jego słowa, chociaż prawdziwe, na pewno nie pokrzepiły Polaków oglądających wieczorny program w TVN 24. 

TVN zaprosił eksperta, a ten zdradził całą prawdę, musimy się przygotować

TVN w rozmowie z byłym szefem GIS-u podjęto temat epidemii oraz coraz głośniej powracającego wątku drugiej fali zachorowań. Chociaż nowy minister zdrowia zaskoczył wszystkich swoim postanowieniem odnośnie ewentualnych rozwiązań w przypadku kolejnego wzrostu liczby zakażonych, to ekspert nie ma wątpliwości, że jesień nie będzie dla nas łaskawa.

- Czeka nas fala zachorowań nie tylko z powodu COVID-19, ale przede wszystkim tysiące zachorowań z powodu grypy i chorób grypopodobnych. A tych jednostek chorobowych na starcie nie będzie można rozróżnić - powiedział na antenie TVN Marek Posobkiewicz. Zdradził również, jak widzi proces leczenia w tej sytuacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zwiększy się liczba chorych, ale nie specjalistów

- Tłumy będą atakowały już nie tylko inspekcję sanitarną, ale również lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. [...] nawet gdyby dołożyć ludzi, którzy powinni oczywiście być dołożeni, to też tych ludzi trzeba przeszkolić - wyrokował w programie na żywo na antenie TVN 24 były szef GIS. Po pierwszej fali zachorowań w marcu wydawać by się mogło, iż rządzący lepiej przygotują się do kolejnych wzrostów, jednak ekspert najbardziej obawia się tego, iż objawy zarówno COVID-19, jak i zwykłej grypy będą niemalże niemożliwe do rozróżnienia. To jednak nie wszystko co usłyszeli widzowie "Faktów po Faktach".

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"

2. Będą nowe ograniczenia? Ministerstwo Zdrowia komentuje

3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki

Zatrważająca wizja byłego szefa GIS

Marek Posobkiewicz, będąc gościem TVN nie miał zamiaru niczego owijać w bawełnę i wprost powiedział, na co musimy przygotować się jesienią. Podkreślił jednocześnie, że to właśnie wtedy wzrośnie konieczność stosowania się do obowiązku zakrywania ust oraz nosa czy dezynfekcji rąk. 

- Kluczowym dla nas będzie obciążenie systemu opieki zdrowotnej pod kątem zajęcia łóżek z respiratorami i przyjęć osób wymagających leczenia szpitalnego - kontynuował swoją wypowiedź ekspert, jednocześnie zwracając uwagę, że możliwy jest scenariusz, w którym na porządku dziennym stanie codzienne odnotowywanie tysięcy nowych zakażeń. Pamiętajmy, że koronawirus to w Polsce oraz na świecie nadal wielkie zagrożenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najpierw śmierć męża, teraz kolejny dramat. Los nie oszczędza Ireny Santor, wyrazy współczucia
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał
  4. Dobierają się do emerytur Polaków. Ujawniono, co się dzieje
  5. Dramatyczna relacja rodziców z pierwszego dnia szkoły. Płacz dzieci, bezradność, chaos

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News