Jest niebezpiecznie, zagrożenie rośnie z każdą godziną. Służby wydały specjalny komunikat przed nadchodzącym weekendem

Jest niebezpiecznie, zagrożenie rośnie z każdą godziną. Służby wydały specjalny komunikat przed nadchodzącym weekendem Źródło: .

TVN Meteo przekazało prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe dni. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę najpewniej ogłoszone zostaną alerty dla prawie całego kraju. Pogoda bez wątpienia nie będzie nam sprzyjać. Co więcej, może nam nawet zagrozić.

TVN Meteo przedstawiło dziś zapowiedzi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe dni. Weekend w całym kraju nie będzie niestety obfitował w przyjemne,warunki pogodowe sprzyjające aktywnościom poza domem. IMGW zapowiedziało już alerty zarówno na sobotę, jak i niedzielę.

TVN Meteo przekazało ostrzeżenia IMGW

4 stycznia ostrzeżeń pierwszego stopnia spodziewać się muszą mieszkańcy województw: lubuskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, opolskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Spokojnie będzie więc jedynie w kujawsko-pomorskim, podlaskim oraz lubelskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czego dotyczą alerty? Przede wszystkim silnego wiatru, którego podmuchy będą wynosiły średnio 25-35 km/h, osiągając chwilami nawet 70 km/h. 

Pogoda na weekend 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed marznącymi opadami, które pojawią się przede wszystkim 5 stycznia. Alerty pierwszego stopnia będą dotyczyły województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz kujawsko-pomorskiego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sylwester TVN: Skandaliczna wypowiedz Marcina Prokopa. Znany dziennikarz może mieć kłopoty
2. Na jego dziełach wychowały się całe pokolenia Polaków. Nie żyje wielka legenda

Synoptycy przypominają, aby na bieżąco sprawdzać prognozy zmieniającej się pogody i pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Tam, gdzie zostaną lub już zostały ogłoszone alerty, występuje bowiem zagrożenie zdrowia i życia oraz ryzyko zniszczenia mienia. Jeżeli chce się uniknąć niebezpieczeństwa, najlepiej dobrze przygotować się do każdego wyjścia z domu, a szczególnie do podróży samochodem po wystąpieniu gołoledzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Pożar wybuchł z powodu choinki. Tata wybiegł z płonącego mieszkania, ale wrócił ratować dzieci, zginął razem z nimi
  4. 3 znaki zodiaku, które są najbardziej wkurzającymi ludźmi. Współczujemy, jeśli urodziłeś się pod którymś z nich
  5. Justyna Żyła pokazała sylwestrową kreację, która więcej odsłania niż zakrywa. "Zapomniała chyba spódniczkę założyć"

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News