TVN podał fatalne informacje od IMGW. Dziś będzie wyjątkowo niebezpiecznie, niemal cała Polska jest zagrożona

TVN podał fatalne informacje od IMGW. Dziś będzie wyjątkowo niebezpiecznie, niemal cała Polska jest zagrożona Źródło: pikio.pl

TVN podzielił się informacjami dotyczącymi pogody, nie są one optymistyczne. Będzie trzeba zmierzyć się z trudnymi warunkami na drodze. Lepiej się do tego odpowiednio przygotować i zachować ostrożność.

TVN podał do wiadomości prognozę pogody na najbliższe dni. Nie są one zadowalające. Należy się  przygotować na ochłodzenie i aurę, która nie sprzyja podróżom. Dziś będzie wyjątkowo groźnie na terenie  niemal całego kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, że dziś w większej części kraju należy się  spodziewać oblodzeń. Co więcej, następne dni, nie przyniosą nic lepszego. We wtorek mogą się pojawiać marznące opady, powodujące gołoledź. Ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą zostać wydane w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. Przez te oblodzenia synoptycy mogą wydać alerty pierwszego stopnia. Ta prognoza zapowiada niebezpieczeństwo na drogach. Ujemna temperatura nocy z poniedziałku na wtorek wywoła zamarznięcie mokrych dróg i chodników. Należy zachować szczególną ostrożność. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN podaje, gdzie będzie najbardziej niebezpiecznie 

Groźnie ma być w większości województw w Polsce. Bezpiecznie mogą się czuć jedynie mieszkańcy województw dolnośląskiego, opolskiego i podkarpackiego. W  zachodniopomorskim termometry pokażą od -2 do 0 st., przy gruncie zaś od -3 do 0 st. Wyjątkiem będzie pas nadmorski. W województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim temperatura wyniesie od -3 do 0 st., a przy gruncie nawet od -5 do -2 st. Natomiast w  warmińsko-mazurskim temperatura może wynieść od -3 do -1 st., przy gruncie od -4 do -2 st. Na Podlasiu można spodziewać się temperatury od -4 do -2 st., a przy gruncie od -5 do -3 st. W województwach lubuskim, wielkopolskim i łódzkim termometry mogą pokazać od -2 do 0 st., a przy gruncie do -2 st. Kolejne są  województwa mazowieckie i lubelskie, gdzie termometry mogą wskazać od -3 do -1 st., przy gruncie od -4 do -2 st. W województwach świętokrzyskim, śląskim i małopolskim temperatura przy gruncie może wynieść od -6 do -4 st.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została zgwałcona na oczach matki. Po wszystkim kobieta powiedziała do córki jedno porażające zdanie

2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

Zagrożenie pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że warunki pogodowe sprzyjają występowaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia. Należy się spodziewać utrudnień w obszarze występowania zagrożenia wywołanego pogodą. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Powinniśmy wyjechać wcześniej z domu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach
  2. Przenigdy nie wyrzucaj fusów po kawie. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo są cenne
  3. W nocy spojrzał na podgląd z kamery w pokoju syna. Na chwilę zamarł z przerażenia, ale natychmiast tam pobiegł
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

źródło: TVN Meteo

Następny artykuł