TVN przekazał ostrzeżenie
Pixabay.com llulila
Monika Majko - 2 Listopada 2020

TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów

TVN przekazał pilne ostrzeżenie, zacznie się już we wtorek. Specjaliści apelują, by zachować szczególną ostrożność, lepiej pozostać w domach.

TVN przekazał pilne ostrzeżenie, wydane przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zacznie się już we wtorek. Specjaliści apelują o zachowanie wyjątkowej ostrożności w najbliższych dniach, w wielu rejonach kraju może być bardzo niebezpiecznie.

TVN przekazał ostrzeżenie synoptyków z IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali Polakom niepokojące prognozy na nadchodzące dni, zacznie się już we wtorek. W wielu rejonach kraju pojawią się gęste mgły, które znacznie ograniczą widzialność. To ważne ostrzeżenie przede wszystkim dla kierowców.

We wtorek niebezpiecznie może być we wschodnich rejonach kraju. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że na tych terenach pojawią się gęste mgły i zamglenia, powodujące znaczne ograniczenia widzialności.

Alertów można spodziewać się w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Synoptycy prognozują, że w tych rejonach widzialność będzie ograniczona przez gęste mgły od 50 do 200 metrów.

Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaTragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Według przewidywań synoptyków, mgły stanowić będą zagrożenie również w środę. Specjaliści z IMGW planują wydać alarmy dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, gdzie do godzin około południowych przewiduje się występowanie mgły ograniczającej widzialność do 200 metrów.

Mgła składa się z drobnych kropelek wody lub kryształków lodu zawieszonych w powietrzu w pobliżu powierzchni Ziemi, które powoduje zmniejszenie widzialności poniżej 1000 metrów, co stanowi ogromne zagrożenie m.in. dla kierowców. Dodatkowo mgła może przekształcić się w drobny opad atmosferyczny typu mżawka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Synoptycy z IMGW ostrzegają przed gęstymi mgłami

Według definicji podawanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydawane jest, gdy przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, a prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

2. W nocy rząd podjął decyzję. Przedłużono najbardziej uciążliwy zakaz dla Polaków

3. Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

W przypadku znalezienia się w strefie objętej alertem pierwszego stopnia należy spodziewać się m.in. opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Specjaliści zalecają zachowanie ostrożności i śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrważające szczegóły akcji ratunkowej owczarków. Umierały w warsztacie samochodowym, zawiadomione służby nie zrobiły nic
  2. Skandal obyczajowy z udziałem byłej gwiazdy Legii Warszawa. W tle koronawirus i opieka nad dzieckiem
  3. Nagle wprowadzono ogromną zmianę w całej Polsce. Chodzi o koronawirusa, co się zmieni?
  4. Rydzyk zwrócił się do rodziców osób protestujących. Zdębieli po jego słowach
  5. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle pojawił się porażający komunikat, ręce opadają
  6. Genialny wynalazek, który pozwala komunikować się z Twoim psem. Właściciele są zachwyceni
  7. ZUS wprowadził zmianę dotyczącą świadczeń. Polaków z pewnością ucieszy nowe rozwiązanie
Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęcia"Czytaj dalej

Źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News