"Tak jakby trąba powietrzna przeszła". TVN relacjonuje skutki wczorajszych burz, widok jest opłakany

"Tak jakby trąba powietrzna przeszła". TVN relacjonuje skutki wczorajszych burz, widok jest opłakany Źródło: screen tvn24.pl

TVN na łamach swojego portalu internetowego przedstawił powalający bilans strat po przejściu wczorajszych nawałnic, które najsilniejsze były na południu Polski. W ich wyniku straż pożarna interweniowała setki razy.

TVN przedstawił, jak wygląda w tym momencie sytuacja na południu naszego kraju po przejściu wczorajszych nawałnic, które pojawiły się w godzinach wieczornych. Wiatr i gradobicia pojawiły się w swojej najsilniejszej formie w województwie śląskim, świętokrzyskim i dolnośląskim. Połamane drzewa i zerwane dachy to w tamtych rejonach teraz bardzo częsty widok.

Najgorzej było w województwie śląskim, gdzie straż pożarna odnotowała prawie 350 wezwań z powodu zniszczeń wywołanych przez silny wiatr, co nie oznacza, że w pozostałych regionach było bezpieczniej.

TVN przedstawił skutki nawałnic

Nie da się ukryć, że tegoroczny lipiec nie rozpoczął się najlepiej dla Polaków. W momencie, kiedy większość osób myślami jest już na słonecznej plaży, część musi martwić się likwidacją strat po przejściu potwornych nawałnic, które odnotowano wczoraj na południu Polski.

 - W godzinach od 17.30 do 19.30 Państwowa Straż Pożarna odnotowała w województwie śląskim prawie 350 zdarzeń związanych głównie z silnymi wiatrami - mówiła rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska.

Do największej ilości tego typu zdarzeń doszło w powiecie gliwickim, bielskim, rybnickim, a także w Zabrzu i Katowicach. Na szczęście mimo dużych strat, straż nie odnotowała żadnych przypadków osób poszkodowanych przez wczorajszą pogodę oraz znaczących utrudnień w komunikacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo to mieszkańcy Gliwic są przerażeni tym, co ich wczoraj spotkało. Jeden z mieszkańców porównuje to do przejścia tornada, które niszczyło niemalże wszystko na swojej drodze. Inni wprost mówią o drzewach, które pod naporem wiatru uginały się, jakby były z gumy, aż do momentu, w którym nie mogły wytrzymać tak silnego naporu i padały na linie energetyczne, a także samochody.

 - Bardzo duży wiatr. Tak jakby trąba powietrzna przeszła w kierunku Gliwic - mówił jeden z mieszkańców.

 - W pewnym momencie zaczęła się bardzo silna wichura. Brzozy zaczęły się mocno giąć. Potem przybiegła koleżanka i powiedziała, że jedna brzoza poleciała na dwa auta - skomentowała osoba mieszkająca w Gliwicach.

Co ciekawe, według mieszkańców najwięcej szkód wywołała nawałnica, która trwała jedynie kilka minut. Miejmy jednak nadzieję, że przez najbliższy czas pogoda będzie dla nas łaskawsza.

  1. Partner Izabelli Scorupco to MILIARDER ze Szwecji. Pokazała zdjęcie z przystojnym kochankiem, nie uwierzycie, czym się zajmuje 
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta! 
  3. 2-latka oddaliła się od domu. Chwilę później jej rodzice dokonali przerażającego odkrycia
  4. Emeryci nie wierzą w to, co się dzieje. Muszą zwracać skarbówce nawet po kilka tysięcy złotych
  5. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  6. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę

 

źródło: TVN 24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu