TVN poinformował o otwartych cmentarzach
pixabay.com krzys16
Irmina Jach - 1 Listopada 2020

Cmentarze otwarte mimo zakazu. Niebywałe doniesienia z polskich miast, nikt nie mógł się spodziewać

TVN poinformował, że niektóre cmentarze zlokalizowane na terenie polski pozostają otwarte pomimo wyraźnego zakazu nałożonego na Polaków przez rząd. Zarządcy nekropolii prześcigają się we wdrażaniu kreatywnych rozwiązań, które mają na celu umożliwienie okolicznym mieszkańców odwiedzenie grobów najbliższych osób. Nikt nie mógł się spodziewać, że dojdzie do takich sytuacji.

TVN przekazał niebywałe informacje dotyczące nielegalnych obchodów dnia Wszystkich Świętych. Nie wszyscy Polacy stosują się do zaleceń polskiego rządu. Wizja wzmożonych patrolów policyjnych oraz groźba wysokich mandatów nie zniechęcają do wizyt na nekropoliach. Trudno uwierzyć, jakie rozwiązania zdecydowano się wprowadzić.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

TVN przekazał niebywałe informacje dotyczące nielegalnych obchodów dnia Wszystkich Świętych

Niektóre cmentarze na terenie kraju, pomimo wyraźnego zakazu, pozostają otwarte. TVN pokazał, na jak kreatywne pomysły wpadają zarządcy nekropolii - jeden z nich zmienił cmentarz w "park cmentarny". Inny zaś rozpoczął niespodziewany remont. Te oryginalne rozwiązania mają na celu umożliwienie Polakom wizyt na grobach oraz zanegowanie kontrowersyjnego zakazu wprowadzonego przez rząd Mateusza Morawieckiego.

W Gniewie (województwo pomorskie), już kilka godzin po ogłoszeniu przez premiera, że przez świąteczny weekend cmentarze pozostaną zamknięte, zniknęła brama wejściowa. Każdy, kto zdecyduje się na podjęcie ryzyka, może swobodnie wejść i wyjść z nekropolii. Proboszcz miejscowej parafii postanowił, że brama potrzebuje natychmiastowej renowacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Z kolei w Ksawerowie, w województwie łódzkim, ksiądz pozostawił otwartą na oścież furtkę, a na bramie zawisła kartka "park cmentarny". Tuż po ogłoszeniu decyzji przez Mateusza Morawieckiego proboszcz zwołał specjalną komisję, która przemieniła nekropolię właśnie na "park" i na tej podstawie pozostawiła wejście otwarte.

Podobną sytuację odnotowano także w parafii w Krojantach na Pomorzu. Proboszcz, za pomocą mediów społecznościowych, wystosował specjalny komunikat skierowany do parafian. Duchowny nie krył, że nie zamierza dostosowywać się do rządowych zaleceń i nie założy kłódek przy wejściu na nekropolię. Przy okazji skrytykował partię rządzącą oraz protestujących przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

- Na furtkach cmentarza parafialnego w Krojantach kłódki nie zostaną zatrzaśnięte! Non possum! (Nie mogę!) w imię duchowego dobra zmarłych i żyjących - napisał kapłan.

TVN poinformował, że do podobnych sytuacji doszło w Tczewie, gdzie również nie wszystkie cmentarze zostały zamknięte. Furtki nekropolii przy ulicy Gdańskiej i na cmentarzu komunalnym nie mają założonych kłódek.

Z kolei prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun, za pomocą wpis w mediach społecznościowych, przekazał, że w najbliższych dniach bramy cmentarzy w zarządzanym przez niego mieście pozostaną otwarte. Według niego zakaz wchodzenia na nekropolie "nie obliguje władz miasta do zamykania bram cmentarzy".

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Jackowski miał porażającą wizję, wszystko ma rozegrać się już dziś. Pozostało tylko czekać, Polacy będą zrozpaczeni

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Okolice nekropolii w całej Polsce kontrolowane są przez liczne patrole policji. Jak przekazała w niedzielę, 1 listopada, Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, funkcjonariusze otrzymali łącznie siedem zgłoszeń, w tym dwa, które się nie potwierdziły, dotyczących nieprzestrzegania zakazu wejścia na cmentarz.

Chodziło o cmentarze w Grajewie i w Zambrowie. Niepotwierdzone przypadki dotyczyły z kolei Łomży. W żadnym z wymienionych przypadków nie zdecydowano się na wystawienie mandatów. Zakaz wstępu na nekropolie ma obowiązywać do poniedziałku włącznie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  2. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  7. Kilka banalnych tricków sprawi, że mięso będzie zawsze kruche i soczyste. Nie ma nic prostszego
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News