Kiedy media obiegła informacja dotycząca wkroczenia funkcjonariuszy CBA do Ministerstwa Obrony Narodowej, niektóre źródła jak najszybciej chciały udowodnić swoim czytelnikom, że to jakże popularny w ostatnim czasie „fake news”. Takiego zadania podjęli się także dziennikarze TV Republika, jednak najwyraźniej zbytnio się przy tym spieszyli, przez co zaliczyli kuriozalną wpadkę.

Pracownicy TV Republika w komunikacie dotyczącym wejścia CBA do MON chcieli postawić główny akcent na fakt, że nie doszło wcale do ogromnego przeszukania, o którym grzmiały media. Jednocześnie ich tekst miał prawdopodobnie odwrócić uwagę odbiorców od powodu pojawienia się funkcjonariuszy w ministerstwie. Dziennikarze tak się jednak spieszyli, że nie zauważyli zadziwiającego błędu rozpoczynającego artykuł.

„Dajcie ten komunikat od razu” – oto dopisek, który znalazł się przypadkiem na początku materiału. To zadziwiające, że nikt z pracowników nie zauważył błędu, z którego teraz śmieją się dziennikarze oraz odbiorcy wielu polskich serwisów. Jak widać, autorem tekstu kierowały przy jego tworzeniu ogromne emocje lub po prostu okazał się niewystarczająco uważny.

Fot. Twitter/Karol Gac

...

Zobacz również