O tym, po której stronie politycznego sporu plasuje się Telewizja Republika, powszechnie wiadomo. Nie dziwi więc, że jej dziennikarze bardzo ostro odnoszą się do wrogów obecnej władzy. Jednak artykuł stacji o uznanej polskiej artystce, który ukazał się w internecie, wywołał prawdziwą burzę w sieci.

Internauci nie zostawiają na Republice suchej nitki. Wszystko przez materiał, który ukazał się na jej stronie internetowej. Mowa o artykule dotyczącym Agnieszki Holland, która jednoznacznie sprzeciwia się rządom PiS, co udowodniła w wywiadzie dla radia TOK FM. Nie przebierając w słowach obchody miesięcznic smoleńskich porównała do „groźnego jaja węża, które zatruwa Polskę”.

W odpowiedzi na jej słowa na stronie telewizjarepublika.pl pojawił się artykuł, w którym dziennikarz portalu, Sebastian Moryń, bardzo niepochlebnie wyraził się o reżyserce. Już sam tytuł sugeruje, z czym będziemy mieli do czynienia podczas lektury – „No to Pani Holland ukazała dziś swój umysłowy niedorozwój!”. Dalej w tekście kondycja psychiczna Agnieszki Holland jest atakowana jeszcze kilka razy. Co więcej, autor kończy artykuł paradoksalnym stwierdzeniem, że „musimy przerwać ten wylew nienawiści i pogardy”.

Internauci w większości stanęli murem za reżyserką. Wytykali Republice, że sama jest „telewizją rynsztokową bez wstydu” czy też „żałosną stacyjką”. Pojawiły się także głosy, które nawoływały do usunięcia całego artykułu. Co ciekawe, znaleźli się też krytycy wśród zwolenników prawicy, którzy stwierdzili, że Telewizja Republika „propagandą i popieraniem PiS dawno przebiła TVP”.

źródło: twitter.com/RepublikaTV

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również